Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 29 мая 2025
17:59

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепре снова контролируют качество речной воды

|«« «« »» »»|

Возобновила работу городская станция мониторинга качества речных и поверхностных вод.

Такая станция расположена на Монастырском острове, на территории учебно-научного комплекса «Аквариум». На зимний период она «консервируется».

Теперь станция возобновила свою работу.

Что делают на станции и кто стал первыми ее первыми весенними гостями, сообщили в Центре экологического мониторинга:

«У Дніпрі повернулася до роботи станція моніторингу якості поверхневих вод «Наяда-2». Узимку вона перебувала на консервації, а тепер пройшла монтаж і знову працює. «Наяда-2» розташована на березі річки Дніпро, на Монастирському острові, на території навчально-наукового комплексу «Акваріум», ДНУ імені Олеся Гончара.

«Наяда-2» вимірює понад 20 показників води. Мова йде по температуру Рh,каламутність, вміст хлорофілу, кисню, органічного вуглецю, нітратів, амонійного азоту тощо. Вони ілюструють, в якому стані знаходиться екосистема Дніпра. Чи придатна вода для господарства? Чи комфортно у ній жити рибкам та іншій фауні річки?

– Ми вимірюємо стан в з весни до осені. Взимку обладнання консервується, а навесні дістається. Зараз ми знаходимося в процесі відновлення сезонної роботи нашого обладнання, – пояснює Олексій Ангурець, експерт ЦЕМ.

«Наяда-2» – має високоточне аналітичне, кліматичне та допоміжне обладнання. Вона встановлена на базі «Акваріуму» невипадково. Бо науковці з навчального комплексу допомагають експертам з ЦЕМ з інтерпретацією даних.

Як працює «Наяда-2»?

Вона розташована на спеціальній платформі, на самому березі Дніпра і складається з двох частин. Перша являє собою шафу з аналітичним, кліматичним та допоміжним обладнанням. Друга частин занурена у річку. Її датчики мають доступ до води у режимі 24 на7. Зі станції вся інформація про показники в цілодобовому режимі, майже одразу потрапляє на сервер.

– Ми отримуємо дані і починаємо з ними працювати. Аналізуємо, динаміку змін: добові, щотижневі, сезонні. Ці дані використовуємо для того, щоб розуміти, як змінюється гідроекосистема річки. Інформація дозволяє нам передбачити момент, коли може відбутися замор риби або цвітіння водного середовища, – пояснює ситуацію Олег Маренков – проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Наразі науковці мають у свої базі за три роки дані з «Наяда-2». Це дозволяє їм простежувати динаміку, наприклад, зі зміни кисню, фосфатів, нітратів.

– Це основні такі гідрохімічні показники, які дозволяють оцінити якість водного середовища для біоти (риб та водоростей – ред.)і населення, в тому числі, – пояснив Олег Маренков.

Студенти Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету тепер знають, як відбувається моніторинг води. Їм показали, як працює станція вимірювання поверхневих вод «Наяда-2». Вона розташована на території навчально-наукового комплексу «Акваріум», ДНУ імені Олеся Гончара і повертається до роботи.

Подивитися на «Наяду-2» прийшли студенти факультету водогосподарської інженерії та екології спеціальностей технології захисту навколишнього середовища та екології. Вони мали змогу порівняти параметри, які вимріює станція «Наяда-2» та поративний прилад Hanna HI98194».

Фото Центр экологического мониторинга.   

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
60
аварийных лифтов отремонтировали в 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте