Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 21 травня 2025
00:04

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Без перепон – у всіх аспектах життя: у Дніпропетровській ОВА провели «Годину безбар’єрності»

|«« «« »» »»|

У Дніпропетровській ОДА відбувся круглий стіл «Година безбар’єрності». Зібралися представники обласної влади, громад і районів, громадських інституцій, галузей освіти та науки, містобудування.

Говорили про те, як усунути перепони для мешканців у різних сферах. Від пересування містом до толерантного спілкування.

«Безбар’єрність у всіх аспектах життя. Те, що має стати нормою для країни. Як прояв турботи та поваги до кожної людини, – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак. – Попереду ще багато роботи. На Дніпропетровщині об’єднуємо зусилля фахівців різних галузей, аби зробити регіон безбар’єрним. Це нова якість життя, яку створюємо вже зараз».

Почали обговорення з архітектурних напрацювань, які дозволяють зробити простір орієнтованим на людину. Вони зібрані в Альбомі безбар’єрних рішень. Він на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім для різних користувачів. Зокрема, батьків з дітьми, старших людей чи з інвалідністю.

«Він враховує і реалії війни. Розповідає, на що треба звертати увагу під час вибору будівлі для прихистку, який розмір дверей підходить для евакуації поранених та який тип скла безпечніший за інші», – пояснив начальник управління містобудування та архітектури Дніпропетровської ОВА Володимир Лимар.

Не тільки з фізичними бар’єрами може стикнутися людина, а й з перепонами у спілкуванні, наголосила заступник директора обласного методичного ресурсного центру Любов Дорошенко. Уникнути їх допоможе спеціальний довідник.

«Безбар’єрна мова – вміння поставити себе на місце іншого. Маємо утримуватися від узагальнень та категоричності. Використовувати нейтральну термінологію. Уникнути дискримінації у мові. На перший план виходить людина, а потім вже її особливості. Наприклад, людина з порушеннями зору. І це буде єдино правильне формулювання», – зазначила Любов Дорошенко.

Увагу державна й обласна влада приділяють і освітньому компоненту доступності. Безбар’єрність у цій галузі передбачає можливість навчатися, незалежно від місця проживання, стану здоров’я чи віку. Заступник директора департаменту освіти і науки ОВА Антон Демура наголосив, що важлива не лише пристосованість будівель для людей з інвалідністю, а й, серед іншого, наявність достатньої кількості шкільних автобусів та укриттів.

Йшлося також про реабілітацію, яка дає нові можливості. Обговорили, як організовувати події, де всім учасникам буде комфортно.

Круглий стіл – один із заходів Національного тижня безбар’єрності, ініційованого першою леді Оленою Зеленською.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті