Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 05 апреля 2025
06:30

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепровско-Орельском заповеднике намыло новые острова

В Днепровско-Орельском заповеднике намыло новые острова

В последнее время новые острова и косы появляются в этом заповеднике с удивительной частотой.

В первую очередь, это явление – следствие уничтожения врагами Каховской ГЭС и изменением гидрологичного режима реки Днепр и ее притоки, Орели.

О появлении новых островов и причинах этого в группе Природный заповедник Днепровско-Орельский рассказала Екатерина Колесникова:

«Наприкінці березня наукові співробітники Вадим Стефанський та Олександр Пономаренко продовжили проведення обліків мігруючих птахів в акваторіях заповідника. Також були проведені малакологічні дослідження.

Окремим завданням виїзду став аналіз зон розмиву та намиву на островах на території заповідника.

Слі,д зауважити, що гідрологічний режим на Запорізькому водосховищі в останні три роки був вкрай нестабільний і періоди дуже низької води змінювались доволі потужними повенями у 2023 та 2024 роках. Це призвело до інтенсифікації процесів розмиву та намиву островів в різних місцях заповідника. Цього року теж спостерігається поява нових кос та островів, які приваблюють велику кількість мартинів жовтоногих та звичайних.

Також цей виїзд показав великі скупчення доволі різноманітного видового складу качок на акваторіях заповідника. Крім звичайних крижня, чирянок великої та малої особливу увагу на себе звернули доволі великі зграї червонокнижних нерозня та гоголя. Крім них були зафіксовані також були зафіксовані крехи великі, черні чубаті, попелюхи, широконіски, трохи свищів. Були присутні також і деякі кулики - пісочник малий та коловодник болотяний. Само собою були присутні пірникози, орлани, чаплі трьох видів та інші птахи.

Можна сказати, що цей виїзд був ледве не рекордним за видовим складом птахів.

Слід зауважити, що рівень води в Дніпрі зараз дуже низький, як для весни. Цілком імовірно, що низький рівень води у водоймах в долині Дніпра призвів до того, що всі мігранти підтяглися ближче до русла річки. Це може пояснювати різноманітний видовий склад мігрантів в акваторіях заповідника. Безумовно, це може бути не єдиною причиною таких змін. На міграцію птахів може також впливати і війна, яка відлякує птахів зі звичних шляхів міграції.

Підсумовуючи все вище наведене можна стверджувати, що щороку дослідження в заповіднику ставлять перед науковцями нові питання та завдання. У відслідковуванні процесів змін у природі і полягає одне з основних наукових завдань заповідників».

Фото - Природный заповедник Днепровско-Орельский.






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
лет Приднепровской ТЭС

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте