Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 22 января 2025
18:54

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Музей «Машины времени» учредил литературную премию

Музей «Машины времени» учредил литературную премию

Она носит имя нашего земляка, известного журналиста и писателя Владимира Платонова, которого заслуженно называли «Летописец Южмаша».

Об учрежденной музеем «Машины времени» премии, о том, кто может стать ее обладателем и о личности Владимира Платонова любезно рассказал директор этого музея Михаил Прудников:

«Український літературний «Оскар».

Бум виробництва кінопродукції у Голлівуді виділив талановитих акторів, режисерів. Вони стали зірками, але не на погонах генералів, не в коронах імператорів – як їх відрізнити? Хто «зірковіший» на думку глядачів? І ось з'явилися кінопремії, найвідоміша з них – «Оскар». Реальний дядечко Оскар був насправді родичем бібліотекарки Маргарет Херрік, яка жартома так назвала статуетку, у 1931 року – статуетку видавали як приз, кубок, медаль.

Сама статуетка нічого не варта в порівнянні з мільйонними гонорарами акторів. Але це громадське визнання! Це не урядова нагорода за якісь заслуги, не Ленінська чи Сталінська премії. Це вибір кіноглядачів. І кінозірки всіма силами змагаються між собою за володіння «Оскаром».

Не обов'язково бути актором, щоби тебе відзначив народ. Історія соціуму так чи інакше завжди відображалася в літературі, ймовірно, починаючи з Біблії та поеми про Гільгамеша. В Україні нині мало хто ходить до бібліотеки, паперове книговидання практично померло: нормальний тираж може бути 30 екземплярів книг. Причин безліч і одна з них – перехід в інтернет. Тепер книги вважають за краще читати в електронному вигляді. Але як дізнатися, що потрібно прочитати?

Для цього потрібне визнання письменника читачами. І саме для цього музей «Машини часу» пропонує виділяти письменників за написані та видані ними книги у вигляді читацьких симпатій та літературної премії – прямим онлайн-голосуванням в інтернеті учасників присудження літературної премії.

"Машини часу" - музей технічний. Тому ми обрали напрямок науково-технічних, документальних, художніх книг, присвячених розвитку техніки та людям, які її створили, розвитку соціуму, що завжди пов'язано з технічними революціями.
Кожен, хто до нас приєднається, може запропонувати свого кандидата на здобуття літературної премії.

Премія імені письменника Володимира Петровича Платонова: талановитого художника, журналіста, письменника. Він був літописцем Південмашу та КБ «Південне», літописцем Дніпропетровська-Дніпра. Володимир Платонов першим розповів про головного конструктора Михайла Янгеля, про першого почесного громадянина Катеринослава-Дніпра Олександра Поля, який створив в Україні металургійну промисловість світового рівня, про складну долю неймовірного скульптора Вадима Сідура. Володимира Петровича з нами вже немає, але лишилися його книги. Ця премія - пам'ять про нього та підтримка талановитих письменників.

Спочатку я пропоную відзначити Людмилу Пашук, дружину Володимира Платонова, журналістку та письменника, яка підготувала з людьми, які знали Платонова, книгу «Є люди, як зорі» - книгу про Володимира Петровича Платонова.

Станіслав Козін, інженер КБ «Південне», пішов із життя, але він написав повість «Як створювалася ракета» про інженерів, які створили балістичну ракету «Сатана»: пам'ятник усім безіменним інженерам-ракетникам.

Юрій Мітіков, інженер КБ «Південне», винахідник, професор та доктор технічних наук, член національної Спілки журналістів України, письменник, все життя автолюбитель – так говорили за часів СРСР. Він написав і видав кілька книжок своїх оповідань. Одна з них – «Національне питання та ДАІ. Несумні оповідання».

Чекаємо на ваші пропозиції – творчість якого письменника ви хотіли б відзначити літературною премією?

Усі видані книги можна знайти у бібліотеках. До кінця року музей «Машини Часу» на своєму сайті створить електронну бібліотеку книг авторів, яких ви запропонуєте відзначити премією.

Це буде наш літературний «Оскар», хоча сам Володимир Петрович Платонов на фото більше схожий на Хемінгуея».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурному конкурсі представлений унікальний проєкт ресторану McDonald`s на набережній Дніпра (16)

•  Лікарні Дніпра та області загрузли у систематичному обмані! (15)

•  Декілька сотень тисяч гривень — збитки Дніпра через вандалізм у парках та скверах міста (11)

•  Без біології, географії, фізики та хімії у старшій школі: формат навчання змінять (11)

•  Другий рік триває суд з питання історичної будівлі Дніпра (9)

•  Житель Дніпра два роки платив аліменти на чужу дитину (8)

•  Вночі на Слобожанському проспекті усунули від керування 14-річного підлітка (8)

•  У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати (8)

•  На Дніпропетровщині злочинець пограбував літнього чоловіка прямо в банку (6)

•  Четверо важко поранених: Суд засудив чоловіка, який нападав з ножем на перехожих у Дніпрі (6)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте