Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
22:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Живе в окремому вольєрі та повністю одужав: історія врятованого з окопів Донеччини імператорського удава

Живе в окремому вольєрі та повністю одужав: історія врятованого з окопів Донеччини імператорського удава

В одному з зоопарків Дніпра мешкає імператорський удав, врятований на Донеччині. Рік тому його підібрали військові у селищі поблизу лінії фронту.

Як розповів Суспільному зоолог Євген Буяновер, без допомоги тварина загинула б.

"Його знайшли десь на вулиці. Це був вже листопад і такі погодні умови, які становили велику небезпеку для нього. Тому що це холоднокровна тварина і вона залежить від тепла", — сказав він.

За словами зоолога, військові забрали змію до себе в окоп та намагалися його нагодувати. Однак плазун декілька днів відмовлявся від їжі.


"Вони при низьких температурах взагалі не харчуються. А харчуються не абичим, а лише здобиччю, яка підходить за розміром. Судячи з усього, він жив у домашніх умовах, у когось перебував як домашній улюбленець. Бо він дуже лагідний, дуже спокійний", — зазначив Євген.

Він згадав, що військові зателефонували до зоопарку та попросили прихистити змію. По приїзду в плазуна виявили абсцес – гнійну рану поблизу голови.

"Може хтось наступив ногою, хтось щось кинув. Дуже хвилювалися, що в нього якісь внутрішні сильні поранення є, що може бути перебитий хребет, щось ще. Внутрішні органи могли постраждати", — сказав зоолог.


Декілька місяців плазуна лікували антибіотиками, додав зоолог. Аби відвідувачі не турбували удава, його поселили за лаштунками зоопарку. Опісля – побудували для нього найбільший в центрі вольєр для змій. Улюблене місце удава, за словами Євгена, дерев’яний корч.

"Внизу є спеціальний електричний килимок, який підігріває. Та інфрачервона лампа, яка гріє згори. Також є прохолодна зона з того кута, де змія може відпочити, якщо їй стало спекотно", — розповів він.

Зараз удав бере участь у конкурсі на найгарніший символ 2025 року, який проводять в зоопарку, проголосувати за нього можна до 16 січня.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (12)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті