Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 26 травня 2025
05:49

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

20 років тому був запущений у космос перший український супутник

20 років тому був запущений у космос перший український супутник

Супутник «Січ-1М» був розроблений та зроблений у нашому місті.

Про ювілейну дату нагадали у Технічному музеї Дніпра «Машини часу»:

«24 грудня виповнилось 20 років з дня, коли було успішно запущено супутник «Січ-1М» — багатофункціональний український космічний апарат для дистанційного зондування Землі.

Це визначна подія стала частиною Національної Космічної Програми України, спрямованої на розвиток вітчизняної космічної галузі та зміцнення її міжнародного авторитету. «Січ-1М» було розроблено в Державному конструкторському бюро «Південне» імені М. К. Янгеля, яке відоме своїми інноваційними рішеннями в аерокосмічній сфері.

Внесок у реалізацію цього проєкту зробив і Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «ХАІ». У лабораторії автономних енергоустановок кафедри космічної техніки та нетрадиційних джерел енергії (кафедра №402) було проведено важливі дослідження і розробки:

• відпрацьовано систему електрозабезпечення для субсупутника космічного апарата «Січ-1М»,

• створено програмне забезпечення для автономних, комплексних та передпольотних випробувань, а також для льотного супроводу.

«Січ-1М» оснащений комплексом дослідницької апаратури, який дозволяє отримувати дані одночасно в оптичному, інфрачервоному та мікрохвильовому діапазонах. Завдяки цьому супутник виконує широкий спектр завдань:

• дослідження атмосфери та Світового океану,

• моніторинг гідрологічної та льодової обстановки,

• аналіз рослинного і ґрунтового покриву суші.

На борту «Січ-1М» була встановлена унікальна апаратура в рамках міжнародного наукового проєкту «Варіант», спрямованого на дослідження іоносфери. Цей проєкт став першим міжнародним науковим проєктом, який очолили українські вчені, що підкреслює високий рівень компетенцій української космічної спільноти.

Запуск «Січ-1М» став важливим кроком у розвитку космічної науки і техніки України, а також її інтеграції в глобальні наукові програми».



Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років «Китайській стіні» на Перемозі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті