Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
03:19

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Музее истории Днепра состоялась презентация новой книги

В Музее истории Днепра состоялась презентация новой книги

Новое издание раскрывает историю Запорожского казачества и Гетьманщины.

Книга Александра Сухомлина – не первое издание такой тематики, которое было представлено в этом музее. Ранее уже проходила презентация нескольких книг, посвященных истории наших героических предков.

О новой книге в Музее истории Днепра рассказали:

«Відбулася презентація книги "Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року". Упорядник та автор передмови – Олександр Сухомлин. Видавець: ФОП Рябцев.

Дане археографічне видання, що здійснене на високому професійному рівні, містить обліково-статистичні джерела до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, – мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).

Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).

На матеріалах цього видання ґрунтувалися реконструкції у фільмі "Еволюція Дніпра" в експозиції Музею та деякі зі схем у книзі Святослава Чирука "Козацькі витоки Дніпра". Таким чином вдалося з'ясувати локалізацію певних історичних поселень в межах лівобережної частини Дніпра та навіть відкрити нові історичні пласти нашої історії.

Дякуємо упоряднику, видавцю й усім причетним за важливу та корисну справу!».

Фото – Музей истории Днепра.





Gorod.dp.ua на Facebook.

   Добавить комментарий:
*Ваше имя:   
*Ваш комментарий:   Осталось символов: 1000
*Введите код:

   Обновить код

Пожалуйста, будьте сдержаны и вежливы в своих высказываниях.
НЕ допускается использование нецензурных слов, оскорблений любого характера.
Удаляются комментарии, не имеющие отношения к предмету обсуждения, невнятные и односложные предложения, личные переговоры между пользователями, рекламные объявления.
[ Внимание! Прочитайте Пользовательское соглашение ]
    
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривен бюджет Днепра на 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте