Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 13 травня 2025
13:13

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Літмузей Дніпра запрошує на вечір пам'яті Валеріана Підмогильного

Літмузей Дніпра запрошує на вечір пам'яті Валеріана Підмогильного

Літературний вечір у музеї (пр. Яворницького, 64) відбудеться завтра, 2 лютого, у день 123-ї річниці від дня народження нашого відомого земляка.

За радянських часів ім'я та спадщина «Генія із Чаплей» були фактично під забороною. І навіть у наш час його життя та творчість дивують, захоплюють, хвилюють.

Завтра, 2 лютого, Літературний музей пропонує доторкнутися до секретів життя та творчості цього легендарного письменника, перекладача, мовознавця:

«Музей «Літературне Придніпров’я» 2 лютого на 15:00 запрошує на Літературну програму до дня народження Валер’яна Підмогильного.

Україна і світ відзначають 123 роки від дня народження Валер’яна Петровича Підмогильного, «генія з Чаплів», «поета чарів ночі», «суворого аналітика доби» – геніального прозаїка, талановитого перекладача, мовознавця.

Осягнути постать Валер’яна Підмогильного і через понад 100 років від початку його творчого шляху невимовно складно: настільки величною й багатогранною вона є.

«Літературне Придніпров’я» пропонує відвідувачам масштабну програму:

  • літературні читання й діалоги, на яких звучатимуть ранні твори письменника, вірші й проза його сучасників і близьких друзів;
  • відкриття літературно-художньої виставки «Твори. Том 2024», присвяченої Валер’яну Підмогильному. Виставка складається з літературних видань письменника у часовому відтинку в сто років (від прижиттєвих видань до сучасних), а також графічних робіт митця Олександра Нем'ятого;
  • презентація книги «Самотній дозорець на варті страждань» («Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернуті з минулого»: Дніпропетровська обласна редколегія по підготовці й виданню тематичної тематичної серії книг «Реабілітовані історією»).

Запрошуємо усіх охочих згадати українського генія в його день народження, торкнутися слова Валер’яна Підмогильного, дізнатися більше про творчість письменника і його життєвий шлях від дослідника Юрія Пшеничного.

Захід зацікавить студентів, філологів, істориків, мовознавців, журналістів, а також прихильників вишуканого творчого спадку Валер’яна Підмогильного.

До зустрічі 02.02.2024 о 15:00 у музеї «Літературне Придніпров’я»!».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті