Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 19 декабря 2024
02:50

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Художественном музее Днепра провели праздник в честь Святого Николая

В Художественном музее Днепра провели праздник в честь Святого Николая

Накануне этого праздника в музее прошла необычная творческая акция.

Она была посвящена двум Николаям – известному всем Святому чудотворцу и его тезке, известному художнику, педагогу и нашему земляку Николаю Погрибняку.

Об этом празднике в Днепровском художественном музее рассказали:

«ОЙ, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ...

У Дніпровському художньому музеї відбулася мистецька акція до Дня святого Миколая та дня народження українського художника, педагога МИКОЛИ ПОГРІБНЯКА.

Кураторки акції – наукові співробітниці ДХМ Ірина Мазуренко, Вікторія Мунтян

У програмі були такі заходи:

Цікава розповідь про Миколу Степановича Погрібняка, який народився 5 (18) грудня 1885 року на Святителя Миколая, у відомому з початку ХVIII століття селі Козацькому Звенигородського повіту на Київщині. Тому батьки й нарекли його на честь одного з найулюбленіших у народі святих. Більшу частину свого життя Микола Погрібняк прожив у нашому місті. Він виявив себе талановитим ілюстратором української дитячої книжки, є автором не лише художнього оформлення, а й деяких творів для дітей: “Дід та баба” (1924), “Пісня про гарбуз” (1924), “Казка про павука, горобця та шуліку” (1925), “Сім’я тварин” (1925), “Омелькова сім’я” (1925), “Ті, що не сіють” (1926), “Коза-дереза” (1926), “Посуд: казка” (1926). Державне видавництво України видало 16 дитячих книжок з його ілюстраціями.

Також усі гості акції могли переглянути невелику віртуальну виставку “зимових картинок” Миколи Погрібняка й почути спогади його учнів.

А ще усіх бажаючих чекав дивний світ декоративно-ужиткового мистецтва Миколи Погрібняка, зокрема, розповідь про його багаторічну працю з вивчення й створення українського орнаменту та майстер-клас від Вікторії Мунтян, на якому гості могли власноруч розписати горнятко мотивами погрібняківської орнаментики».

Фото Александра Ярошенко.








Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
долгожителя проживает в Днепропетровской области. 47 женщин и 7 мужчин, отметивших свое 100-летие.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте