Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 05 травня 2025
21:43

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпровський етап найбільшого у світі космічного хакатону зібрав рекордну кількість учасників

Дніпровський етап найбільшого у світі космічного хакатону зібрав рекордну кількість учасників

Завершився NASA Space Apps Challenge Dnipro – локальний етап найбільшого космічного хакатону. 7-8 жовтня космічні ентузіасти з усієї України в режимі онлайн вирішували задачі від NASA.

Вже всьоме організатором локального дніпровського етапу виступила громадська організація «Асоціація Ноосфера», заснована меценатом Максом Поляковим. Протягом 48 годин студенти, науковці, програмісти, інженери і навіть школярі, об’єднавшись в команди, вирішували практичні завдання та готувалися презентувати їх перед журі. Цього року дніпровський етап хакатону зібрав 245 учасників з різних міст України, а також Греції, Литви та Норвегії. У роботі їм допомагали досвідчені ментори.

За результатами хакатону команди презентували 37 проєктів. Переможцями стали:

Einstein's sect (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського) – нейронна мережа, яка може прогнозувати планетарний індекс (PI) на основі нових даних про сонячний вітер у реальному часі.

Titans2.0 (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького) – настільна гра про виживання на Титані, одному із супутників Сатурна. Головна мета - вижити в умовах обмежених ресурсів і досягти успішної колонізації планети.

ISCIPKPI (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського) – цифровий 3D-глобус Місяця, який відображає сейсмічні дані.

До хакатону долучилася міжнародна команда, до якої увійшли українці та спеціалісти з Греції і Естонії, а саме представники Національної обсерваторії Афін, Університету Тарту і Університету Аристотеля в Салониках. Вони прийшли не з метою перемогти, а презентувати власний проєкт і отримати фідбек та експертизу від журі. Проєкт був присвячений захисту української культурної спадщини за допомогою космічних даних і супутникових спостережень.

“В цьому році захід пройшов дуже динамічно. Приємно вразила кількість та якість запропонованих проєктів. Також хочу відмітити оригінальність та нестандартність завдань від NASA - значна кількість напрямів мала не тільки інженерне та наукове забарвлення, а й в тому числі була спрямована на формуванні більш адекватного та глибокого розуміння ролі та місця людини у Всесвіті. Хочу подякувати як організаторам, так і командам. Командам передусім – за спроби вийти за межі стереотипів та рамкового мислення”, – зауважив член журі Сергій Веретюк.
Хоча захід відбувався в онлайн форматі, але студенти й ментори з лабораторій Noosphere Engineering School зібралися на своїх локаціях аби разом попрацювати над проєктами.

Зазначимо, що загалом у всьому світі до хакатону долучилося понад 50 тисяч космічних ентузіастів. В Україні він став одним із заходів в рамках Тижня космосу, організованого ГО «Асоціація Ноосфера». Окрім хакатону, відбувалися й інші події. Зокрема, лекція Конора Ніксона – вченого-планетолога, завідувача Лабораторії планетних систем Центру космічних польотів Годдарда NASA, яка зібрала у дніпровському Planetarium Noosphere 70 слухачів, а ще 200 приєдналися онлайн.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (25)

•  Біг Тейсті йде з меню McDonald’s: українці ридають (13)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (11)

•  У Дніпрі біля будинку Органної музики Chery Tiggo влетіла у вантажівку: водія легкової автівки шпиталізували (8)

•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (7)

•  У Дніпрі з палацу «Метеор» розкрадають металеві конструкції (7)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (6)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (5)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  З України не випускали відомої дніпровської адвокатеси. Що зараз? (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті