Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 18 липня 2025
05:38

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відкрили збір на пам'ятник на місці зруйнованого ракетою будинку

У Дніпрі відкрили збір на пам'ятник на місці зруйнованого ракетою будинку

Нещодавно міський голова Дніпра Борис Філатов озвучив, що у Дніпрі працюють над створенням меморіального скверу на згадку про жертви російського терору.

Позаштатний радник міського голови Дніпра Євген Гендін розповів про пам'ятник докладніше, а також звернувся з цього приводу до дніпрян й не тільки: до пересічних громадян, а також до патріотичного, соціально відповідального бізнесу.

14 січня 2023 року внаслідок влучання російської ракети в житловий будинок на Набережній Перемоги,118 сталась жахлива трагедія. Загинуло 46 мирних мешканців, було поранено більше 80 людей, 20 зникли безвісті. Без житла залишились сотні людей. Це був один з самих страшних злочинів російських агресорів у мирному українському місті.

Фонд Культурна столиця - КУСТ ініціював проект увічнення памʼяті про цю трагедію встановленням «Пам’ятника загиблим від бомб», який буде відтворено по роботі нашого земляка, видатного, всесвітньо відомого скульптора Вадима Сідура.

Скульптури по роботах Вадима Сідура встановлені в багатьох містах світу. Перш за все, в містах Німеччині – таких, як Берлін, Дюсельдорф, Вюрцбург тощо. Встановлення цих пам’ятників здійснювалось коштом німецьких донаторів, бо німці, на жаль, дуже добре знають, що таке війна.

Уродженець Дніпра (Катеринослава), всесвітньо відомий скульптор, який сам пройшов через війну та руйнування власного дому у Дніпрі (тоді Дніпропетровську), мріяв, що колись його роботи будуть стояти в рідному місті.

Вадим Сідур (допис 1980 г.): «И когда восемнадцатилетним младшим лейтенантом, командиром пулеметного взвода я действительно дошел до своего родного города и своей улицы (нині – вул.Старокозацької), то уже от угла увидел, что от дома, где я родился и вырос, не осталось ничего. Только печная труба торчала как новаторский памятник моему детству и юности, а рядом разросшийся клен, который мы с отцом посадили за несколько лет перед войной... Потом я был убит на войне. Но произошло чудо воскресения, и я остался жить. Иногда мне даже кажется, что это было предопределено для того, чтобы я смог в конце концов создать «Памятник погибшим от насилия», «Треблинку», «Памятник погибшим от бомб»..."

Цей проект повністю підтримує син скульптора Дмитро Сідур, що зараз мешкає в Ізраїлі. Він є власником авторських прав на всі роботи батька та репліки до них.

Над відтворенням скульптури працює чудовий скульптор, заслужений художник України Гарнік Хачатрян.

Передбачається, що на пам'ятнику Сідура та сама бомба, яка "пронизує" постать людини, буде виготовлена з фрагментів бомб-ракет-снарядів, які летіли нас вбивати, зібраних у різних містах України: Київ, Харків, Одеса, Вінниця, Херсон, Краматорськ, Кременчук тощо...

Таким чином, «Памʼятник загиблим від бомб» у Дніпрі має стати масштабним символом трагедії всієї України, символом всіх трагедій, де загинули мирні люди під час цієї страшної війни.

Приблизна висота пам’ятника – 5,5-6 м.

Над питанням – як вписати Пам’ятник (і Меморіал в цілому) в простір на місці трагедії – працює команда Головного архітектора Дніпра та відповідні фахівці та міські служби.

Вважаючи, що наступний 2024 рік - це рік 100-річчя Вадима Сідура, нашого видатного земляка, який сам був понівечений війною і який залишив людству свої вражаючі роботи-обереги, Фонд «Культурна столиця» дуже сподівається на підтримку цього проекту з боку громади і підприємців, які яскраво демонструють свою патріотичну і суспільно відповідальну позицію.

Вже є й перші донатори. Андрій Здесенко і Biosphere Corporation, стали першими донаторами цього проекту.

Також Театр «ДГУ» всі кошти від прем’єрного показу спектаклю «Ілона Кокс» (7 вересня, Будинок на Троїцькій ) направить на цей проект.

Отже, у Дніпрі відкривають збір коштів на "Пам'ятник загиблим від бомб" (посилання на "Банку").

"Ми переживаємо трагедію нашого народу, і «Пам’ятник загиблим від бомб» у Дніпрі повинен стати дійсно народним пам’ятником", - каже Євген Гендін.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
90
років тому почали будувати Набережну

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті