Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 21 липня 2026
21:10

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Юні дослідники з Дніпропетровщини вибороли шість нагород на Всесвітній олімпіаді геніїв

Юні дослідники з Дніпропетровщини вибороли шість нагород на Всесвітній олімпіаді геніїв

Юні дослідники з Дніпропетровщини долучилися до Всесвітньої олімпіади геніїв у США. Представили проєкти на екологічну тему. Здобули золоту, срібну, бронзову медалі і три почесні нагороди. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«За результатами національного відбору дев’ять юних вчених з Дніпропетровщини поїхали за екоквитками на Всесвітню олімпіаду геніїв у США. У Рочестерському технологічному інституті вони презентували проєкти і вибороли шість нагород. Пишаємося і бажаємо нових перемог», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Павло Берназ.

Учасники підготували проєкти за шістьма напрямками: наука, бізнес, креативне письмо, мистецтво, робототехніка та короткометражний фільм.

«Золото» виборола 16-річна Маргарита Перепелиця з Кривого Рогу. Дівчина визначала концентрацію важких металів в опалому листі та його придатність для компостування.

«Я зібрала листя клену, липи і тополі з придорожньої зони, поблизу житлових будинків та парку. Додала реагенти. Потім – вимірювала концентрацію важких металів за допомогою спектрофотометру. Визначила, що їх найбільше у придорожньому листі. Тому воно непридатне для компостування, адже може нашкодити ґрунту. «Очистити» ж його можна спеціальними молекулами – біосурфактантами», – розповіла Маргарита.

Дівчина також визначила, що листя липи найкраще затримує пил, смог, важкі метали. Тому найліпше очищує повітря у промисловому місті.

Бронзову медаль здобула 17-річна Ганна Кіцела з Жовтих Вод. Дівчина пише історії з раннього дитинства та мріє стати письменницею. На конкурс підготувала оповідання про село, що пережило окупацію. Хотіла показати масштаб трагедії і зміни у світосприйнятті героїв.

«Мій твір – про вигадане «пухнасте село», в якому живуть котики. Через збірні образи я показала те, що насправді пережили мешканці півдня під час окупації. Та негативні наслідки для екології через дії агресора. Я неодноразово відвідувала ці місця. Тому для мене це особиста трагедія», – розказала Ганна.

Юні генії – вихованці обласного відділення Малої академії наук України.

«Genius Olympiad» – щорічний міжнародний конкурс екологічних проєктів. Загалом долучилися понад півтори тисячі учасників із 60 країн світу. Українська делегація привезла 35 нагород. Призерам запропонували навчатися за грантовою програмою у Рочестерському технологічному інституті.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі другий день мітингують проти відставки очільника Міноборони (15)

•  Дніпряни вийшли на мітинг через відставку Михайла Федорова (15)

•  Жителі Дніпра просять президента країни заборонити скошувати газони (11)

•  Дніпровський бізнесмен Вадим Єрмолаєв вважає, що офіцери ГУР причетні до замаху на його родину - відкритий лист бізнесмена (9)

•  Нові тарифи на воду у Дніпрі: що змінилося та чому їх перегляд став неминучим (7)

•  У місті Самар оголосили нагороду в 50 тисяч гривень за інформацію про вандалів, які осквернили меморіал жертвам фашизму (7)

•  У Дніпрі на Слобожанському проспекті жорстоко знущалися з цуценяти, його могли зґвалтувати: поліція проводить перевірку (5)

•  Водоканал з 1 липня також підняв вартість абонентського обслуговування (4)

•  У Дніпрі встановили нові тарифи на воду (4)

•  У Дніпрі чоловіка засуджено за сексуальне насильство над 4-річним сином своєї співмешканки (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті