Після того, як лікувальний заклад було визнано надкластерним, у ньому почались постійні перевірки.
Онкологічний диспансер в Дніпрі було визнано надкластерним медичним закладом. Це означає, що найближчим часом лікарня отримає інвестиції для модернізації медичного обладнання. Але відразу після прийняття цього рішення у медзакладі розпочалась ціла низка перевірок та з’явились аларміські публікації в ЗМІ. І це попри те, що лікарня незважаючи на складнощі, пов’язані з великою війною, у 2022 році надала допомоги більшій кількості людей, ніж у 2021.
“Найголовніше наше досягнення – отримання нашим підприємством на рівні області статусу надкластерного закладу охорони здоров’я. В цьому є особиста заслуга нашого керівника, пані Ольги. Саме завдяки представленому нею стратегічному плану розвитку нашого закладу, який з високими оцінками керівників Дніпропетровської області було затверджено сесією обласної ради, заклад буде мати змогу розраховувати на колосальну підтримку від Держави для технічного оснащення”, — зазначила заступниця генерального директора Галина.
“З початком повномасштабного російського вторгнення ми зіткнулися з викликами, до яких нихто не був готовий, — розповів лікар диспансеру Віктор. — Нашим головним завданням було збереження життя та здоров’я співробітників та пацієнтів. Забезпечення збереження документації та цінного обладнання”.
Щоб досягти цього, довелось перенести всю активність до одного з кількох будинків лікарні, адже там була можливість користуватися укриттям. Лікарі разом з медсестрами та технічним персоналом обладнали укриття. Адже це було конче необхідно. Через накази міністерства та департаменту охорони здоров`я щодо зменшення кількості планових госпіталізацій довелось перевести на амбулаторне лікування всіх, кого фізично було можливо.
Крім того, лікарі чергували вночі та у вихідні дні, адже їх допомоги потребували вимушені переселенці, потік яких в перші місяці війни був найчисленнішим.
“Багато з них втратили свій дім, не мали медичних документів. Розібратися в таких випадках було надзвичайно важко. Але ж ми не могли не надати допомоги людям, які приїхали евакуаційним потягом чи на волонтерській автівці та потребують втручання. І якщо людина приїздила вночі чи в вихідний день, щоб потім їхати далі на захід, ми мали їй допомогти. Жодному пацієнту, який потребував госпіталізації, не було у цьому відмовлено. В той час волонтерила вся країна. Тож, волонтерили і ми”, — розповідає Віктор.
На думку лікаря, ці непрості рішення показали свою ефективність. Лікарня зберегла колектив, збільшила кількість пацієнтів, які отримали допомогу порівняно з аналогічним періодом в попередні роки. Про це свідчить інформація на дашборді Національної служби охорони здоров’я України.
“Наш заклад – підприємство. А рентабельне підприємство – це ефективне й оптимальне використання ресурсів. Воєнний стан змусив нас переглянути розподіл ресурсів, в результаті чого відбулися реорганізація відділень. Планується й подальша реорганізація. Мета – ефективність без шкоди для якості надання медичної допомоги, умов та оплати праці співробітників,” — зазначила Галина.
У вересні 2022 року диспансер відвідав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він ознайомився з результатом роботи медзакладу, поспілкувався з колективом та пацієнтами. Міністр відвідував відділення та укриття і був здивований високим рівнем організації роботи.
“Сьогодні відвідав можливо один із найкращих онкологічних центрів країни у Дніпрі. Гарне матеріально технічне забезпечення та прогресивний колектив дарують людям не лише надію на повернення здоров’я, а й саме здоров’я”, — написав Віктор Ляшко за результатами візиту.
“В найближчі місяці на рівні міністерства відбудеться затвердження та розпочнеться подальша робота по модернізації лікарні. Нашим пацієнтам не треба буде звертатися до приватних клінік, не треба буде їхати по допомогу в інші області або за кордон. Українці зможуть отримати високоякісні послуги безкоштовно в Дніпрі,” — заступниця генерального директора Галина.
Але визнання на рівні області диспансера провідним закладом несподівано співпало з навалою перевірок його роботи та інформаційним шумом.
“Наразі в закладі проходить перевірка «за численними зверненнями», сподіваюсь з об’єктивним змістом, бо перевірка серйозна: численна комісія обласної ради на три тижні. Сподіваюсь, колектив ознайомлять не тільки з підставою для перевірки, а й результатами. Та оцінювати роботу закладу будуть об’єктивно, за показниками та законністю діяльності. Й ми в це віримо, бо працюємо ми в правовій Державі”, — зазначила пані Галина.
За словами заступниці генерального директора, з початку 2023 року це вже п’ята перевірка.
Автор: Платон Бережной
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |