Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 10 февраля 2025
18:26

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Предприятие «Барьер» заключило ряд соглашений для осуществления реабилитационных мероприятий на урановых объектах

Предприятие «Барьер» заключило ряд соглашений для осуществления реабилитационных мероприятий на урановых объектах
Дніпродзержинське державне підприємство «Бар'єр» уклало низку угод з науково-дослідними установами для здійснення реабілітаційних заходів на уранових об'єктах ПХЗ.

Зокрема, укладено угоду з ТОВ «Центр екологічного аудиту» щодо розробки змістової частини системи інформування населення про стан екологічного забруднення територій Дніпродзержинська, селищ Таромське та Сухачівка.

З метою удосконалення нормативно-правової бази з питань здійснення реабілітаційних заходів на уранових об'єктах ПХЗ укладено угоду з ТОВ «Центр еколого-правових експертиз» на розробку нормативного документу «Вимоги до організації та проведення технічного нагляду за станом хвостосховищ»; доопрацювання відповідно до рекомендацій МАГАТЕ нормативу вимог радіаційної безпеки при припиненні діяльності уранових об'єктів шляхом ліквідації, консервації або перепрофілювання; розробки методичних рекомендацій щодо організації моніторингу навколишнього природного середовища в районі розташування колишніх об'єктів видобутку та переробки уранових руд.

З початку 2009 року за попередніми угодами з науково-дослідними установами проведено інвентаризацію хвостосховищ, польові роботи з обстеження об'єктів уранового виробництва, роботи з оцінки зберігання відходів на території сховищ, дозиметричне обстеження 10 сховищ та визначення ексхаляції (проникнення у ґрунт) радону. На розробку проекту з рекультивації та перепрофілювання другої секції хвостосховища «Сухачівське» виділено 1,4 млн грн.

Довідка: ДП „Бар’єр” (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. На території міста складовано понад 42 млн тонн РАВ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).
Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте