Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 23 липня 2025
07:20

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Знищені склади з зерном і сільгосптехніка. Як живе після обстрілів військ рф фермерське господарство на Дніпропетровщині

Знищені склади з зерном і сільгосптехніка. Як живе після обстрілів військ рф фермерське господарство на Дніпропетровщині

Фермерське господарство “Україна” на Дніпропетровщині зазнало 10-мільйонних збитків через обстріл російських військових. Спалені автівки, загиблі тварини, розбиті склади — такі наслідки обстрілу.

Ніхто з працівників ферми не загинув і не був поранений, розповідають кореспонденти Суспільного, які побували на місці подій.

Через удар у господарстві згоріло 90 тонн ячменю та 150 тонн соняшника, каже фермер Богдан.

"Була огороджена територія. Я вирощував диких свиней, було поголів`я близько 30 голів. Не вижив ніхто. Ми подопалювали тушки", — розказав він.

Обстріл був 30 квітня. Снаряди Богдан зібрав одразу після обстрілу господарства та й досі бачить у своїх полях. Голова фермерського господарства Юрій Вакуленко каже: згоріла техніка й сільгоспінвентар.

"У нас згоріло три КАМАЗи, МТЗ, сільгоспінвентар, бухгалтерія... Ми зносили архів наш, запчастини, все було знищено. Знищені три склади, навіс, техніка", — розповів він.

Інші склади пошкоджені. Зерно, яке там є, каже він, тепер підмокає.

Усі люди вціліли

Керівник господарства згадує: перед обстрілом бачив безпілотник. Люди вижили, бо встигли заховатися в бліндажах, які створили на початку повномасштабного вторгнення росії.

"Коли перший прильот був на території ферми, я за блоками стояв. Я там, за блоками, впав. Люди заховалися в бомбосховище. Я вискочив, поки машини відправив, а вже коли по полю їхав, то там вже касетний “Ураган” бив по полю", — розказує Юрій Вакуленко.

Де зберігати і які ціни на зерно

Господар каже: за місяць збирати врожай, де його зберігати — не знає.

"Нам потрібно буде самим вивозити на елеватор, а елеватори будуть перевантажені. А де тут його зберігати, коли поруч, три кілометри, — Запорізька область, 10 кілометрів — Донецька? Обстрілюють", — розказав він.

Цьогоріч у господарстві засіяли 750 гектарів ячменю, 350- ріпаку та близько пів тисячі гектарів соняшнику.

Ціни на зернові різко впали, зазначає він. Зараз за тонну пшениці 2-3 класів пропонують 4,5 тисячі гривень, було 9, 3 тисячі гривень. За тонну соняшнику дають близько 9 тисяч гривень, до повномасштабної війни його купували по 22 тисячі гривень.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті