Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 05 августа 2021
14:45

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Чем Программа медицинских гарантий поможет больным с почечной недостаточностью

Чем Программа медицинских гарантий поможет больным с почечной недостаточностью

В этой программе появился новый пакет гарантированных услуг.

…Виктория Т. Из Днепра всегда была очень активной: получила два высших образования, любила заниматься спортом и не воспринимала себя больным человеком, хотя с детства была на учете у врача-нефролога. Но со временем у нее начала прогрессировать почечная недостаточность.

Сейчас девушка на перитонеальном диализе.

«Диализ – не приговор, это мой источник стабильности», - говорит Виктория.

Новый пакет в Программе медицинских гарантий позволяет пациентам с почечной недостаточностью вести настолько социально активную жизнь, насколько это возможно.

Об этом Городскому сайту подробней рассказала Наталия БУДЯК – директор Восточного межрегионального департамента Национальной Службы здоровья Украины.

- У 2021 році поступово зростає кількість пакетів медичних послуг доступних за Програмою медичних гарантій. Як проходить втілення нових послуг у медичних закладах Дніпропетровщини?

- Один з ключових акцентів в Програмі медичних гарантій 2021 – наближення медичної допомоги до пацієнта. Це робить медичну допомогу для пацієнтів доступнішою, якіснішою та безпечнішою. Тож з 1 липня пацієнти вже отримують гарантовану медичну допомогу за новим пакетом - “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах”. Станом на поточну дату три лікарні в нашій області підписали договір на лікування методом перитонеального діалізу. Це Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечниковата Криворізька міська лікарня №2.

- Розкажіть докладніше, що пропонує цей пакет пацієнтам.

- Основною перевагою перитонеального діалізу у порівнянні з гемодіалізом є відносна простота технології та безпечність,що дозволяє проводити процедуру амбулаторно. Цей метод є найдешевшим та достатньо ефективним методом діалізу у пацієнтів. Клінічною перевагою перитонеального діалізу є триваліше, порівняно з гемодіалізом, збереження залишкової функції нирок у пацієнтів з хронічною хворобою нирок. Є також переваги цього методу і для людей з пересадженою ниркою.

- Що входить до переліку медичних послуг?

- До переліку медичних послуг, які безоплатно отримуватимуть пацієнти (які потребують перитонеального діалізу), включено:

  • первинний огляд;
  • спостереження за ефективністю діалізного лікування. Зокрема, оцінка та корекція нутриційного статусу, своєчасна діагностика, профілактика та лікування інфекційних та неінфекційних ускладнень перитонеального діалізу;
  • перевірка або, за потреби, проведення повторного навчання пацієнта, а також навчання родичів;
  • оцінка можливості організації процедур перитонеального діалізу пацієнтом самостійно;
  • лабораторні дослідження, відповідно до галузевих стандартів;
  • своєчасна діагностика та медикаментозне лікування анемії;
  • забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, медичними виробами та витратними матеріалами та інше.

Ця послуга може надаватися амбулаторно та/або за місцем проживання/перебування пацієнта. Для цього пацієнту треба мати електронне направлення лікаря-нефролога або лікаря-нефролога дитячого.

- Яку оплату отримують лікарні за наданнях цих послуг?

- На лікування методом перитонеального діалізу за Програмою медичних гарантій-2021 закладено понад 168 млн грн. Тариф на медичні послуги за цим пакетом, визначається як капітаційна ставка за одного пацієнта на день та становить 806 гривень за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1384 гривні за проведення апаратного перитонеального діалізу.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярные*:
 по комментариям | просмотрам

* - за 7 дней | за 30 дней | Подробнее
Цитата:
Осень 2020 - самая поздняя метеорологическая осень за всю историю наблюдений
Василий Гринчак.

Источник
Цифра:
200
автобусов большой вместимости планируется закупить в Днепре в 2021 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте