Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
10:55

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Юні дніпровці долучились до археологічних розкопок

Юні дніпровці долучились до археологічних розкопок

На Дніпропетровщині триває четвертий щорічний фестиваль «Діти вивчають країну». Він відбувається в рамках програми патріотичного виховання за підтримки Дніпропетровської обласної ради.

Мета фестивалю — аби молоде покоління почало цікавитись історією краю, в якому живе, розуміло звідки в музеях з’являються артефакти і як дослідники по крупицях збирають деталі минувшини.

«Організатори фестивалю — комунальне підприємство «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» та Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького. Ми тримаємо тісний зв’язок із нашими КП, підтримуємо їх і їхніх керівників у організації проведення дитячих археологічних розкопок. В рамках фестивалю відбуваються не лише розкопки, а й дослідження та презентації історичних проєктів. Обласна рада підтримує також дітей, які зголосились взяти участь у фестивалі.

Наприклад, цієї неділі під час посвяти в археологи, яку провели на території місця розкопок для учасників експедиції, юні археологи отримали подарунки від голови обласної ради Миколи Лукашука: активні колонки, повербанки та навушники», — розповів голова постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, соціальної політики та праці Анатолій Коломоєць.

«Діти залюбки беруть участь в експедиціях. Цьогоріч її розгорнули в селищі Токівське Апостолівського району. Там проводимо розкопки на місці стоянки древніх людей. У 2018-му в перший рік фестивалю експедиція також розгорнута була тут. Тоді був знайдений скарб у вигляді ливарних форм часів скіфської давнини приблизно III-V сторіччя до нашої ери, які зараз експонуються в Історичному музею ім. Д. Яворницького», — зазначив Віктор Боняк, директор КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради».

«Щороку після завершення експедиції складається альманах, в якому зібрані статі та фотографії місць досліджень, зазначені знайдені пам’ятки. Туди також входять дослідження кандидатів історичних наук, присвячених темі розкопок. І це не «сухі» результати роботи, а справді чудове видання. Воно написане зрозумілою мовою й простими словами так, аби дітям було цікаво дізнаватись про археологію як таку і історію краю.

Кошти на публікацію альманахів надає Дніпропетровська обласна рада в рамках програми національно патріотичного виховання. Друкуємо видання накладом у 500 примірників і роздаємо в бібліотеки регіону й школи», — додав зав. відділу археології Дніпропетровського історичного музею, очільник експедиції Олександр Старік.

Результати цьогорічних досліджень й знайдені артефакти експерти представлять за місяць.





Gorod.dp.ua на Facebook.


7878  (25.06.21 12:05): Если юный днепрянин себе лопатой ногу розворотит, кто отвечать будет?? Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
дитячих та спортивних майданчиків відремонтують у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті