У Магдалинівському районі завершують розчистку річки Заплавка – притоки Орілі. Водну артерію відновлюють вперше в історії. Тепер глибина сягає двох з половиною метрів. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
«Охорона навколишнього середовища на Дніпропетровщині – одне із завдань Президента України Петра Порошенка. 2017-го ОДА реалізувала в області понад 20 екопроектів, продовжуємо роботи й цьогоріч. Один з пріоритетних напрямків – розчистка річок по всій області», – розповів Валентин Резніченко.Річка Заплавка у Магдалинівському районі – притока Орілі. Десятки років тому водойма замулилась і заросла очеретом.
«Річку я пам’ятаю з дитинства – вона була повноводна, там водилось багато риби. З часом вона перетворилась в болото, заросла очеретом – глибина не доходила й до метра», – пригадав житель села Чернеччина Магдалинівського району Валентин Мурчич.У 2017 році ДніпроОДА розпочала реалізацію проекту з розчистки Заплавки. Нині роботи на фініші – підрядники оновили близько 12 км водойми, повністю очистили дно від мулу, відремонтували дамбу.
«Тепер річка буде жити новим життям! Вона стає повноводною – її глибина сягає до 2,5 метрів, відновилась течія, з’явилась риба, лебеді та дикі качки», – сказав громадський діяч Чернеччини Микола Мурчич.Незабаром підрядники розчистять останні півтори сотні метрів річки, реконструюють переливні споруди, які підтримуватимуть рівень води. Завершити всі роботи планують вже до кінця року.
У майбутньому планують розчистити й інші притоки Орілі та створити Національний природний парк «Орільський».
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |