Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
08:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

В ізоляторі тимчасового тримання Дніпра запустили систему забезпечення прав затриманих

В ізоляторі тимчасового тримання Дніпра запустили систему забезпечення прав затриманих

Сьогодні, 29 березня, у місті Дніпро презентували систему забезпечення прав затриманих «Custody records», яка запрацювала в ізоляторі тимчасового тримання № 1 міста Дніпра.

Відтепер в ізоляторі працює нова інтегрована система, яка фіксує дії по відношенню до затриманих під час їхнього перебування в поліції. Спеціально навчені інспектори з прав людини інтерв’юють затриманих, ведеться електронне документування та цілодобове відеоспостереження. Така процедура забезпечує захищенність як затриманих, так і поліцейських.

«Увесь процес перебування людини в органах Національної поліції має відстежуватись через систему забезпечення прав затриманих. Це дасть поліції можливість контролювати дотримання процесуальних норм, а людям – отримувати надійний правоохоронний сервіс і бути впевненими, що ні за яких обставин працівник поліції не зловживатиме своїм становищем», – наголошує заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв.
Головний принцип системи забезпечення прав затриманих - гарантувати безпеку та гідні умови перебування особи під вартою.

«Система забезпечення прав затриманих передбачає ведення електронного реєстру дій щодо затриманих осіб, а також створення окремої ланки інспекторів з прав людини. Повідомлення родичів про затримання, своєчасна професійна консультація правника, належна медична допомога та інші права затриманої особи будуть перебувати під постійним контролем інспекторів з прав людини», – пояснює директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.
Система забезпечення прав затриманих - це одна з необхідних умов справделивого правосуддя й буде поступово впроваджуватись у всіх ізоляторах тимчасового тримання та поліцейських відділках України.

«Протягом тривалого часу Європейський комітет із запобігання катуванням рішуче закликав Україну вжити енергійних заходів для того, щоби присутність особи в поліції належним чином фіксувалась у записах. Необхідно фіксувати ким запрошена особа, за чиїм наказом, коли саме, з якої причини, у якому статусі (свідок, потерпіла тощо), кому особа була передана, і коли вона залишила приміщення поліції. Хочеться сподіватися, що запровадження системи забезпечення прав затриманих стане кроком до реалізації наполегливих рекомендацій Комітету в цій сфері», - розповідає голова Європейського комітету із запобігання катуванням Микола Гнатовський.
Над впровадженням системи спільно працюють Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Міжнародний фонд «Відродження», Українська фундація правової допомоги, Експертний центр з прав людини.




Gorod.dp.ua на Facebook.


Я не поняла..  (29.03.18 13:35): Можно ли безнаказанно вешаться на простыне в СИЗО? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
довгожителя проживає на Дніпропетровщині. 47 жінок та 7 чоловіків, які відзначили своє 100-річчя.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті