Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
05:22

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Майже 800 педагогів області пройшли навчання, щоб допомагати дітям боротись зі стресом

Майже 800 педагогів області пройшли навчання, щоб допомагати дітям боротись зі стресом
Як розпізнати у дитини психологічну травму, допомогти пережити стрес та які цікаві методики для цього потрібно використовувати. На Дніпропетровщині завершився перший етап програми психосоціальної допомоги дітям, постраждалим від АТО. Таке навчання за останні півроку пройшли майже 800 викладачів і психологів.

Тепер вони надають допомогу дітям-переселенцям і родинам бійців АТО у школах. Про це повідомили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Майже 800 вчителів і психологів зі 156 шкіл області пройшли тренінги за спеціальною програмою. Участь у навчанні могли взяти викладачі зі шкіл, що мають найбільшу кількість дітей-переселенців та наближені до зони АТО. За програмою їх навчали розпізнавати у дітей психологічні травми, знаходити індивідуальний підхід до дитини, застосовувати ігрові методики для боротьби з дитячим стресом. Цікаві вправи, арт-терапію та ігри проводили не лише з дітьми-переселенцями, але й з усім їх класом:

«Психологічні травми у дітей можна вилікувати підтримкою однолітків та дорослих, - розповідає провідний експерт проекту Тетяна Конрад, - ми прагнули допомогти вчителям знаходити індивідуальний підхід до дітей: комусь легше поговорити про свою проблему, комусь помалювати, комусь зліпити з глини... Основне завдання педагога – допомогти учневі пережити травму і більше до неї не повертатись».

Нові знання вчителі тепер передають батькам учнів на батьківських зборах і своїм колегам на педрадах. Фахівці і тренери проекту підготували для них книжки з методичними підказками та цікавими іграми.

У Дніпропетровському навчально-виховному об’єднанні № 113 говорять про перші результати від дії програми. У школі навчається 15 переселенців, тому десяток вчителів закладу пішли на спеціальне навчання.

«Першокласник, після переїзду до Дніпропетровська, відмовлявся грати на флейті, хоча вдома дуже любив це заняття, - розповідає учасниця програми, директор закладу, - після спілкування із класним керівником і вихователькою, що пройшли тренінг, хлопчик знову став до інструменту. Свою композицію на 8 Березня він присвятив своїм рятівницям».

Підготовка вчителів за програмою розпочалась у листопаді 2015 року. Вона стала можливою завдяки співробітництву ЮНІСЕФ, Європейського Союзу, Києво-Могилянської академії та департаменту освіти і науки облдержадміністрації. У травні стартує другий етап проекту – тренери приїздитимуть до шкіл та надаватимуть допомогу вчителям і учням.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Детская неожиданность  (19.05.16 07:40): Со стрессом мне помогают бороться близлежащие к моему садику ларьки с шавермой и пивасом.. сигареты не курю и вам не советую.. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті