Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

20 жовтня 1802 —
Створення Катеринославської губернії




Герб Катеринославської губернії

Катеринославська губернія утворена 1802 р. після ліквідації Новоросійської губернії за наказом російського царя Олександра І. До складу губернії увійшли Бахмутський, Катеринославський, Маріупольський, Новомосковський, Павлоградський повіти, а також Ростовське (з Нахічеванським вірменським округом) і Таганрозьке градоначальства (обидва градоначальства 1887 року відійшли до Області війська Донського). У 1806 році в складі Катеринославскої губернії були утворені Олександрівський, Верхньодніпровський та Слов'яносербский повіти.

Губернією управляли цивільний губернатор та його канцелярія у складі кількох десятків чоловік: чиновників, радників, архіваріуса, писців та інших. Військовий губернатор – один на три південні губернії – мав у своїй компетенції нагляд за громадським порядком.

Губернія отримала свій герб (5 липня 1878 року), який повторював у загальних рисах герб Катеринослава 1811 року: у блакитному полі вензель імператриці Катерини II з датою 1787 р. Вензель оточували дев’ять золотих зірок. Щит був увінчаний імператорською короною та оточений золотим дубовим листям, з’єднаним андріївською стрічкою.

Так було до березня 1918 року. За часів УНР – березень-квітень 1918 року – було прийнято закон про адміністративно-територіальний поділ України від 2–4 березня 1918 р., за яким Катеринославської губернія скасовувалася. Її повіти відходили до різних земель: Катеринославський, частини Верхньодніпровського, Новомосковського й Олександрівського повітів – до землі Січ, частина Верхньодніпровського – до землі Низ, Низова Дніпрянщина, Слов'яносербський та Бахмутський – до Половецької землі, частина Новомосковського – до Самарської землі, Маріупольський, Павлоградський і частина Олександрівського повіту – до Озівської землі.

Чи прижився б такий поділ, чи ні – невідомо, бо в квітні-грудні того ж року за Української держави губернія мала складатися з дев’яти повітів: до вже існуючих восьми планувалося долучити Таганрозький цивільний округ з Області Війська Донського. «Столицею» залишався Катеринослав.

Після встановлення радянської влади 1919 року до Катеринославської губернії долучили землі з Херсонської губернії для створеного Криворізького повіту. 1920 року частину земель губернії на півдні та сході передано до складу новостворених Олександрівської та Донецької губерній. 1922-го долучені Запорізька (колишня Олександрівська) і частина Кременчуцької губернії.

У 1923 році у Катеринославській губернії було скасовано повіти і створено сім округ і вісімдесят сім районів.

1 серпня 1925 року Катеринославська губернія була скасована.

Дніпропетровська область була створена внаслідок чергового адміністративно-територіального розділу тільки 27 лютого 1932 року.



Події за темою:


Посилання за темою:


Історичний календар:

Одинківка, пляж, 1969,
1969
Татьяна АЛ
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті