Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

10 жовтня 1786 —
Вперше згадується Катеринославська казенна палата




Первозванівська біля Казачої



Первозванівська (Короленко) від Казачої (Комсомольска) до Великої Базарної (Чкалова)



Ж.К. Первозвановский



Житловий комплекс Первозванівський



Вул. Комсомольська

Уперше Катеринославська казенна палата (фінансовий орган того часу) згадується в ордері князя Г.О. Потьомкіна 10 жовтня 1786 року. Ордер був направлений правителю Катеринославського намісництва генерал-майору і кавалеру Синельникову з пропозицією Катеринославській казенній палаті відпустити 200 тис. крб., «на строение губернского города Екатеринослава». В ордері князь пропонує Синельникову прийняти цю суму і негайно приступити до заготовки матеріалів і пошуку майстрів.

Справа в тому, що законодавчим актом Катерини II «Учреждение для управлення губерній» 1775 року фінансово-господарські функції були передані спеціальним установам: казенній палаті в губернії та казначейству в повіті.

Казенна палата займалася питаннями бюджету, джерелами доходів і видатків, державним майном (землею, лісами, водою, казенними підприємствами), державними селянами, винними відкупами і підрядами, продажею солі, казенними будовами, контролювала приватну торгівлю і промисловість. У підпорядкованості казенної палати знаходилися повітові казначейства, які займалися прийомом, збереженням грошових зборів і податків, видачею чиновникам за розпорядженням влади грошових сум.

Одним з перших керуючих Катеринославською казенною палатою був надвірний радник Корбе. Його дерев'яна садиба, як і хороми губернатора Каховського, знаходилися у старому районі Катеринослава на Соборній горі. У ті часи в казенній палаті працював Дмитро Тимофійович Мізко, спочатку підканцеляристом, потім реєстратором, а пізніше він став директором першої чоловічої гімназії в Катеринославі.

У подальшому реформи 60–90-х рр. ХІХ ст. призвели до появи нових фінансових служб, змін їх структури і перерозподілу функцій. За проектом Міністра фінансів І.X. Бунге 30.04.1885 р. при казенних палатах були введені посади податкових інспекторів, які стали займатися контролем за надходженням податків. У цьому ж році створюється податкова інспекція, вводяться посади податкових ревізорів для контролю за діяльністю інспекторів.

На початку XX ст. Катеринославська Казенна палата знаходилася на розі вул. Первозванівської (нині вул. Короленка) і Казачої (нині вул. Комсомольська). Будинок цей зберігся до теперішнього часу, в ньому знаходиться комерційний банк «Форум».

У 1915 р. податкові інспектори м. Катеринослава входили до складу казенної палати. Місто було розділене на 3 дільниці. Крім того, до складу палати входили 14 податкових інспекторів 8-ми повітів (Нікопольского, Новомосковського, Павлоградського та інших).

Казенна палата проіснувала до 1919 р., з якого почалася історія Катеринославського губфінвідділу, з 1926 р. окрфінвідділу, з 1932 р. Дніпропетровського облфінвідділу і з часів незалежної України — головного фінансового управління Дніпропетровської облдержадміністрації.



Історичний календар:

Міський Сад,
1840-1920 гг.
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті