Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Сб, 18 травня 2024
14:15

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

 52   Дмитра Яворницького пр.  
Дніпропетровськ. Фото з сином біля будівельного майданчику центрального універмагу. 1936 р.
Дніпропетровськ. Фото з сином біля будівельного майданчику центрального універмагу. 1936 р.
проспект Карла Маркса
проспект Карла Маркса
Портрет дружини з сином.
Портрет дружини з сином.
ЦУМ
ЦУМ
ЦУМ
ЦУМ
пл. Леніна, ЦУМ
пл. Леніна, ЦУМ

Архітектор - Олександр Красносельський.

Важливою ланкою реконструкції центру міста стало формування однієї з центральних міських площ в районі перетину просп. К. Маркса з поперечною магістраллю, що веде до проектованого Новомосковського шосе. На місці, де колись розташовувались торговельні ряди, було вирішено створити найбільші в місті торгові підприємства: Центральний універмаг і «Дитячий світ».

Проектування цих архітектурних об'єктів було доручено О. Красносельському. На місці будівництва було виявлено складні гідрогеологічні умови. За пропозицією інженера М. Шермана під фундаменти було підведено дренуючу основу з відведенням води в дощову каналізацію. В якості несучих конструкцій універмагу були використані залізобетонні трипрольотні чотириповерхові рами, з'єднані в рівні поверхів системою поздовжніх прогонів, що утворюють кесонну структуру перекриттів.

Робочі зали трьох поверхів універмагу були розраховані на одночасне відвідування 1200 покупців. На четвертому аттіковому поверсі були розташовані побутові та службові приміщення. Підвал відведено під склади і розпакувальні. Зв'язок між поверхами здійснювався трьома сходами, відкритими з одного боку. Проміжні площадки сходових маршів напівкруглими виступами виходили за межі будівлі, утворюючи вертикальні членування на фасаді.

Архітектурне оформлення фасадів виконано з використанням класичних форм, але з властивим автору творчим підходом. Капітелі пілястр і колон тільки приблизно нагадують корінфські, демонструючи блискучу індивідуальну майстерність автора у промальовуванні деталей. Сміливо порушує О. Красносельський класичні канони при формуванні об'ємно-просторової композиції будівлі. На головному фасаді універмагу архітектор несподівано запроектував центральний портик западаючим, що дозволило організувати зручний майданчик перед входом до будівлі. В натурі була здійснена тільки одна центральна частина.

Посилання за темою:

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті