6 грудня 2024, 09:31
День Святого Миколая – особливе свято для дітей та дорослих
Психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія інформує про наступне. Одне з найпопулярніших і найулюбленіших зимових свят в Україні - День Святого Миколая. Можна сказати, що це українська версія Санта-Клауса, де Святий Миколай приносить щось більше, ніж просто подарунки для дітей - цей день знаменує початок зимового святкового сезону в Україні. Це особливе свято для дітей та дорослих. На відміну від західних християнських країн, де його відзначають 6 грудня, в Україні та інших східнохристиянських країнах День Святого Миколая святкують 19 грудня.
Традиція відзначати це свято прийшла в Україну разом з християнством за часів правління князя Всеволода Ярославовича (1088 - 1089). Святий Миколай завжди вважався покровителем дітей. Традиція дарувати подарунки дітям, родичам і нужденним існувала саме 19 грудня.
В українській народній традиції існує два образи Святого Миколая: “холодний Миколай” і “теплий Миколай”.
Холодний Миколай, звичний зимовий святий, за повір’ям, приносить перший сніг, трясучи бородою. У Західній Україні його вшановують у супроводі фігурок ангела та чорта, роздаючи подарунки. Як покровитель прядіння, до церкви приносили пряжу і нитки, щоб «додати до його бороди».
Теплий Миколай - святкується навесні, покровитель хліборобства, за повір’ям, ходить по землі, щоб висушити надмірно вологі ділянки і зволожити сухі. На свято починають виганяти коней на поля, стригти овець і сіяти гречку. У портових районах свято присвячене Миколі як покровителю морів. Козаки, як і греки, беруть з собою ікони Святого Миколая в плавання підступним Чорним морем.
У дитячих садках і школах діти з допомогою вчителів готують різні сценки, співають пісні та розповідають вірші про святого Миколая.
Переглядів: 46