Днепр » Gorod`ской дозор
Пт, 20 сентября 2019
02:40

GOROD`СКОЙ ДОЗОР

Влад Фрейзер


14 июля 2019, 21:05

АМУ та Держгеокадастр пропонують рішення для недопущення втрат місцевих бюджетів від зменшення нормативної грошової оцінки землі

Опитування, яке Асоціація міст України провела серед управлінь Держгеокадастру в різних областях України, показало суттєве зменшення нормативної грошової оцінки ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів після введення в дію Загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель. У деяких випадках різниця у надходженнях до та після її прийняття сягає 5 і більше разів.
Тому АМУ спільно з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру провели нараду щодо врегулювання питання недопущення зменшення надходжень від плати за землю у 2019 році. Необхідність проведення такого заходу висловлювали органи місцевого самоврядування у зверненнях до Асоціації. Серед учасників були представники місцевих рад та керівництво ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
Під час наради експерти та ОМС обговорювали положення Загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка вступила в силу 1 січня 2019 року. Цей документ є базою для оподаткування платою за землю. Розмір цієї оцінки напряму впливає на надходження до місцевих бюджетів від плати за землю.
У своєму виступі голова Новокаховської міської ОТГ Володимир Коваленко зазначив, що втрати у бюджеті громади в 2019 році склали близько 90 млн, внаслідок чого може призупинитися розвиток цільових і соціальних програм,а також виникнути дефіцит коштів на зарплати. Особливо відчувають збитки невеликі громади.
Заступник Голови Держгеокадастру України Олександр Краснолуцький запевнив, що буде проведено ряд заходів для недопущення зменшення надходжень у місцеві бюджети, зокрема:
- надано доручення територіальним органам Держгеокадастру в усіх областях за укладеними договорами оренди про те, що величина плати не зменшуватиметься, а навпаки, буде переглядатись у сторону збільшення;
- буде проводитись робота з фермерами та іншими орендарями щодо підтримки місцевих громад;
- здійснення вчасної передачі до органів ДФС Реєстрів за кожною внесеною у базу ДЗК земельній ділянці для проведення оподаткування.
Асоціація міст України, в свою чергу, повторно підніме питання застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель під час бюджетного процесу та спільно з Держгеокадастром відстоюватиме позицію проведення індексації за 2019 рік відповідно до рівня інфляції.
Просмотров: 75
Все записи автора | << | >>

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Объявления

Мой gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте