7 березня 2025 року Вікторією Гайко, заступником начальника Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області була проведена онлайн-зустріч зі здобувачами освіти Дніпровського університету внутрішніх справ, випускницею якого є сама. Під час зустрічі Вікторія Гайко розповіла, що таке пробації, про візію, місію та цінності пробації, та запропонувала приєднатись до колективу Дніпровського районного відділу м. Дніпра.
12 березня 2025 року у Дніпровськоиу управлінні Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулася «Ярмарка вакансій», для безробітних, що переувають на обліку управління. Під час ярмарки Ольга Чубарь, начальник Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області, розповіла, що таке пробації, про візію, місію та цінності пробації та запропонувала приєднатися до колективу Дніпровського районного відділу м. Дніпра.
Мета пробації - це забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом надання необхідної підтримки та допомоги суб’єкту пробації із залученням спеціалістів різних служб та організацій, надання суду інформації, що характеризує обвинуваченого, а також здійснення нагляду і контролю, аби уникнути вчинення повторних правопорушень.
Пробація не лише контролює поведінку правопорушників, залишених судом у суспільстві, але й надає їм необхідні консультації і підтримку, що допомагають змінити поведінку і не вчиняти в подальшому правопорушень.
Пробація – більш перспективна та логічна схема виконання покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією порушника до змін без вилучення його із суспільства, і є дієвою альтернативою покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі.
Комментарии: 0 | Оставить комментарий
З нагоди Дня народження видатного українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, етнографа, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області разом з суб’єктами пробації відвідали виставку, присвячену його життю та творчості та прийняли участь у вікторині у комунальному закладі «Слобожанська бібліотека» Слобожанської селищної ради.
Шевченко є основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Саме в його творчості повно розвинулися ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Тенденції народності й реалізму були вже властиві в значній мірі і творчості попередників Шевченка. Шевченко, перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки трудящих, їх віковічні визвольні прагнення.
Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста, Національна опера України, Київський національний університет.
Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях українського народу. Творчість якого це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
Комментарии: 0 | Оставить комментарий
Цього року 5 лютого виповнилося 10 років з моменту ухвалення Закону України “Про пробацію” – ключового документа, який визначив розвиток сучасної системи виконання покарань без позбавлення волі.
4 березня 2025 року за сприянням Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області був проведений круглий стіл спільно з колегами Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області та Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області, та зі співробітниками Дніпровського управління Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, щодо обговорення питань співпраці та взаємодія при здійснені соціально – виховної роботи із суб'єктами пробації, яка передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги. Сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання (перенавчання, підвищення кваліфікації), участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально – профілактичної роботи.
Адже, пробація України — можливості для змін!
Переваги пробації: Для особи, яка вчинила правопорушення: (можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін; збереження сімейних стосунків та зв'язків у громаді; збереження роботи та житла; позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв'язки та шанс створити сім'ю).
Для суспільства: (убезпечення громади від вчинення повторних злочинів; справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства).
Для держави в цілому: (зниження злочинності; зниження кількості ув'язнених осіб; позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації, а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет; дотримання міжнародних стандартів).
Комментарии: 0 | Оставить комментарий