Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Gorodской дозор
Вт, 11 августа 2020
12:50

GORODСКОЙ ДОЗОР

Психокорекція мислення і критеріїв самооцінки у роботі із засудженими

10.08.2020 11:07

"Хто Я?" і «Який Я?» - питання, які періодично задає собі більшість людей. Але є меншість, яке дуже рідко задає собі такі питання. У їх числі знаходяться люди, які скоюють правопорушення.

При реєстрації в центрі пробації людина, яка умовно засуджена, психологічно досліджується, а саме: досліджуються особливості його особистості і ті ресурси, на які можна спертися для зміни кримінальної моделі його поведінки. Характеризуючи свій характер, засуджені, як правило, першою називають таку рису як «Я-спокійний». Однак, слово спокійний, будучи синонімом слова врівноважений, не є особливістю характеру, ця характеристика описує емоційну реакцію людини. Чому ж засуджені кажуть саме про неї? Яку цінність для них має стан спокою? Можна з великою часткою впевненості припустити, що дана категорія людей у дитячому віці мала таку поведінку, яка не влаштовувала дорослих. Вони могли проявляти занадто яскраві емоції, бути надто цікавими і рухливими, протистояти вимогам і т.п. Такі діти вносять у життя батьків багато клопоту. Досить хороші батьки направляють їх енергію в позитивне русло. Засуджені у своєму далекому або недалекому минулому, як правило, були позбавлені досить хороших батьків, позбавлені надійної прихильності і адекватної підтримки з боку дорослих. Маючи повну владу, дорослі вимагали, підкоряли, придушували ... Завдяки такій моделі виховання у людей, які дозволили собі вчинити злочин, сформувалися принципові критерії самооцінки - підпорядкованість / непідпорядкованість, екстернальний тип локалізації контролю поведінки. Закономірним наслідком, який глибоко вкоренився у підсвідомому засуджених, є страх самовиражатися і самореалізовуватися. Питання «Хто я?» і «Який я?» вже не є для них актуальними. Такі люди не будують своє життя, вони реагують на обставини.

Психокорекція мислення і критеріїв самооцінки дуже важлива у роботі із засудженими. Завдання психолога центру пробації «прокласти шлях» до істинного «Я» суб'єкта пробації і розкрити той ресурс особистості, який допоможе засудженому зрозуміти себе і без страху взяти відповідальність за соціально схвалюваний стиль життя.

Наталія Погоріла,
Амур-Нижньодніпровський районний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Про співпрацю державних та благодійних організацій

10.08.2020 09:51

05 серпня 2020 року Амур-Нижньодніпровським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області організована чергова зустріч суб’єктів пробації, які перебувають на обліку, з представником Благодійної організації «Благодійне товариство «Мережа 100% життя Дніпро».

Соціальний працівник організації Володимир Охріменко розповів про гіпотези виникнення вірусу імунодефіциту людини, про стадії розвитку ВІЛ-інфекції, перебіг хвороби і її лікування.

Інформацією про гіпотези виникнення ВІЛ-інфекції ми вирішили поділитися з читачами нашої статті.

Однозначної відповіді на питання виникнення вірусу імунодефіциту людини, на жаль, немає. Існують тільки гіпотези. Кожна з них має своє обґрунтування, але в науковому світі все вони продовжують залишатися лише припущеннями - можливими і для кого-то досить спірними версіями події.

Найперша гіпотеза походження ВІЛ пов'язана з мавпами. Її висловив більше 20 років тому американський дослідник Б. Корбетт. На думку цього вченого, ВІЛ вперше потрапив в кров людини в 30-х роках минулого століття від шимпанзе - можливо, при укусі твариною або в процесі оброблення людиною туші. На користь цієї версії є серйозні аргументи. Один з них - в крові шимпанзе дійсно був знайдений рідкісний вірус, здатний при попаданні в людський організм викликати стан, схожий на СНІД.

На думку іншого дослідника, професора Р. Геррі, СНІД набагато старше: його історія налічує від 100 до 1000 років. Один з найбільш серйозних аргументів, що підтверджують цю гіпотезу - саркома Капоши, описана на початку XX століття угорським лікарем Капоши як "рідкісна форма злоякісного новоутворення", свідчила про наявність у хворого вірусу імунодефіциту.

Багато вчених вважають батьківщиною СНІДу Центральну Африку. Ця гіпотеза, в свою чергу, поділяється на дві версії. Згідно з однією з них, ВІЛ вже давно існував в ізольованих від зовнішнього світу районах, наприклад, в племінних поселеннях, загублених в джунглях. Згодом, коли міграція населення збільшилася, вірус вирвався "назовні" і почав швидко поширюватися. Друга версія полягає в тому, що вірус виник як наслідок підвищеного радіоактивного фону, який зареєстрований в деяких районах Африки, багатих покладами урану.

Порівняно недавно з'явилася ще одна гіпотеза, що належить англійському досліднику Е. Хупеору: вірус з'явився на початку 50-х років двадцятого століття внаслідок помилки вчених, які працювали над створенням вакцини від поліомієліту. Помилка полягала в тому, що для виробництва вакцини використовувалися клітини печінки шимпанзе, імовірно містили вірус, аналогічний ВІЛ. Одним з найбільш сильних аргументів на користь цієї гіпотези є факт, що вакцину випробовували саме в тих районах Африки, де на сьогоднішній день зареєстрований найвищий рівень інфікованості вірусом імунодефіциту.

Наталія Погоріла
Амур-Нижньодніпровський районний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Всеукраїнський форум «Анонімних Алкоголіків», присвячений 17-річчю організації співтовариства Придніпровського регіону. Погляд гостя.

05.07.2020 21:45

27-28 червня 2020 року в м.Дніпро відбувся черговий Всеукраїнський форум Анонімних Алкоголіків, який зібрав представників співтовариств з різних куточків України. В цьому році у зв’язку з карантином, форум зібрав небагату кількість учасників, що дозволило зробити атмосферу форуму особливо теплою.

Програма форуму була побудована таким чином, що усі учасники змогли виступити і розповісти про себе. Відкрився форум інформацією про історію заснування співтовариства «Анонімних Алкоголіків», розвиток якого почався в далекому 1935 році в США. Зараз співтовариство налічує біля 117 тисяч груп у 180 країнах світу. В Україні таких груп функціонує теж багато – біля 130. В Дніпрі перша група «Анонімних Алкоголіків» почала діяти в 2003 році. Вже 17 років Громадська організація Український центр обслуговування «Анонімних Алкоголіків» успішно працює, підтримуючи групи АА в їх активній діяльності за програмою «12 кроків» задля допомоги залежним від алкоголю людям одужувати і вести тверезий спосіб життя.

Члени співтовариства зберігають особисту анонімність на рівні засобів масової інформації і не займаються публічною діяльністю. Але, в рамках співпраці з Амур-Нижньодніпровським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області запросили психолога на свій форум.

Гостьові враження хочеться розпочати з опису загальної атмосфери. В традиційному привітанні один одного учасники форуму з пошаною називали свої роки, місяці і дні тверезості, говорили про свої досягнення. Панувала атмосфера повного прийняття будь-якого періоду тверезості. Адже на форумі були учасники, які тільки починають свій тверезий шлях. Аксакали програми «12 кроків» особливо легко знаходили прості слова підтримки для них. Продовжився форум спікерськими виступами, розповідями життєвих історій. Розповідали про труднощі прийнятих рішень, про причини зривів. Але все-ж-таки більша частина розповідей була про одужання. Спікери з наснагою розповідали про цей непростий шлях. Їхні слова супроводжувались стриманим почуттям пошани як за себе, так і за інших учасників груп взаємопідтримки. Занурюючись в атмосферу, я намагалась вловити закономірності, які допомагали цим людям успішно «крокувати» за програмою. Усі учасники форуму з почуттям глибокої вдячності говорили про те, що неможливо переоцінити значення зовнішньої та безоціночної підтримки у «першому кроці», яку вони отримують і досі від членів своїх груп. Також обговорювали самодисципліну. Саме самодисципліна магічним чином втілювала їхні рішення про можливу тверезість в реальний тверезий спосіб життя.

Мені, як гостю, надали можливість сказати декілька слів. Не вдалося обмежитися словами ввічливості, захотілося виразити повагу до щоденних подвигів тверезості учасникам форуму.

Від щирого серця хочу побажати їм тільки тверезих успіхів!


Наталія Погоріла,
психолог
Амур-Нижньодніпровського районного відділу
філії ДУ «Центр пробації»
у Дніпропетровській області

Комментарии: 0 | Оставить комментарий


Всего 7. Предыдущая cтраница | Страница 1 из 3 | Следующая cтраница
copyright © gorod.dp.ua, ООО Сегодня Мультимедиа
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте