Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorodской дозор
Пт, 24 травня 2024
07:05

GORODСКОЙ ДОЗОР

Психолог органу пробації став дійсним членом Міжнародної асоціації психологів та консультантів із сексуальної освіти

22.05.2024 13:06

Психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія став дійсним членом громадської організації "МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПСИХОЛОГІВ ТА КОНСУЛЬТАНТІВ ІЗ СЕКСУАЛЬНОЇ ОСВІТИ" та отримав посвідчення про членство.

Члени Асоціації:
• виявляють активну професійну та громадську позицію;
• поширюють цінності Асоціації в різних соціальних інституціях щодо питань сексуальної освіти, статевого виховання, психологічного консультування;
• сприяють розвитку психологічної науки та сексуальної освіти на теренах України та за її межами;
• організовують освітні програми підвищення кваліфікації тощо.

Сексуальність визначається як один із базових аспектів людського існування і містить у собі: розуміння людського тіла і ставлення до тіла; емоційну прив’язаність і любов; секс; гендер; гендерну ідентичність; сексуальну орієнтацію; сексуальну близькість; задоволення і народження дітей. Сексуальність має складну природу і складається з біологічних, соціальних, психологічних, духовних, релігійних, політичних, правових, історичних, етичних і культурних аспектів, які перебувають у постійному розвитку впродовж усього життя людини.

Основні елементи концепції сексуального здоров’я:

Сексуальне здоров’я – це стан благополуччя, а не просто відсутність хвороби. Воно передбачає повагу, безпеку і свободу від дискримінації та насильства.

Сексуальне здоров’я залежить від дотримання певних прав людини та важливе впродовж усього життя людини – не тільки для осіб репродуктивного віку, а й також для дітей та літніх людей, воно проявляється в розмаїтті людської сексуальності та форм сексуального самовираження тощо. Вирішальний вплив на сексуальне здоров’я чинять гендерні норми, ролі, очікування та динаміка влади у стосунках.

Кожна молода людина одного дня буде змушена приймати доленосні рішення щодо свого сексуального та репродуктивного здоров’я, які змінять її життя. Проте дослідження показують, що більшості підлітків бракує знань, необхідних для відповідального прийняття таких рішень. Крім того, психічний інфантилізм, психологічна незрілість тощо робить підлітків, а також повнолітніх осіб вразливими до примусу, вибору неблагонадійного партнера або неблагонадійної партнерки, інфекцій, що передаються статевим шляхом, небажаної вагітності тощо.

Всебічна сексуальна освіта дозволяє молодим людям захищати і відстоювати своє здоров’я, добробут і гідність, надаючи їм необхідний інструментарій знань, ставлень і навичок. Це є передумовою для здійснення повної тілесної автономії, яка вимагає не лише права робити вільний вибір щодо свого тіла, але й інформації, щоб зробити цей вибір свідомо та безпечно.

Мета всебічної сексуальної просвіти – дати дітям, підліткам, а також дорослим, знання, навички, настанови та цінності, що дадуть їм змогу слідкувати за своїм тілом, статевим дозріванням, гормональними змінами; фізичним та ментальним здоров’ям; дбати про добробут, честь і гідність; формувати позитивні цінності щодо сімейного життя; розвивати шанобливі соціальні та сексуальні стосунки; зважати на те, як їхній вибір впливає на їхній власний добробут і добробут інших людей; розуміти й забезпечувати захист своїх прав упродовж усього життя, - зазначив психолог.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Орган пробації приєднується до відзначення Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

21.05.2024 08:53

Психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія інформує про наступне. Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, що відзначається щороку 21 травня, покликаний не лише підкреслити багатство світових культур, а й важливу роль міжкультурного діалогу для досягнення миру та сталого розвитку. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) вперше проголосила цей Всесвітній день у 2002 році, після прийняття ЮНЕСКО у 2001 році Загальної декларації про культурне різноманіття, визнаючи необхідність "зміцнення потенціалу культури як засобу досягнення процвітання, сталого розвитку та глобального мирного співіснування".

З прийняттям у вересні 2015 року Організацією Об’єднаних Націй Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та Резолюції A/C.2/70/L.59 про культуру і сталий розвиток, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2015 року, послання Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку є більш важливим, ніж будь-коли. 17 Цілей сталого розвитку можна найкраще досягти, спираючись на творчий потенціал різноманітних культур світу та беручи участь у безперервному діалозі для забезпечення того, щоб усі члени суспільства отримували вигоду від сталого розвитку.

Що належить до 17 Цілей сталого розвитку?

1) Подолання бідності
2) Подолання голоду
3) Міцне здоров’я
4) Якісна освіта
5) Ґендерна рівність
6) Чиста вода та належні санітарні умови
7) Доступна та чиста енергія
8) Гідна праця та економічне зростання
9) Iнновації та інфраструктура
10) Зменшення нерівності
11) Сталий розвиток міст і громад
12) Відповідальне споживання
13) Боротьба зi зміною клімату
14) Збереження морських ресурсів
15) Збереження екосистем суші
16) Мир та справедливість
17) Партнерство заради сталого розвитку

«У цей День ЮНЕСКО хотіла б закликати всіх відзначити культурне різноманіття, завдяки якому ми зможемо побудувати інтелектуальну і моральну солідарність людства».

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Орган пробації провів просвітницький захід в рамках діяльності кіноклубів Docudays UA

16.05.2024 09:34

15 травня 2024 року психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія провів показ фільму «Точка відліку», режисер: Міхал Щесняк, країна: Польща, рік виробництва: 2014, тривалість: 25 хв., в рамках діяльності кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Даний кінопоказ був проведений на території відділу за адресою: вул. Енеїди, 26, м. Дніпро. До даного заходу приєдналися суб’єкти пробації у кількості 5 осіб. Після перегляду фільму охочі особи мали змогу залишити свої відгуки про фільм та побажання.

Коротко про фільм:
Анета «бунтувала по повній» у дев’ятнадцять років й опинилася у в’язниці за вбивство. Дев’ять років потому повсякденне життя приводить її зі стін в’язниці до будинку для літніх людей. Одна з його мешканок, Гелена, була хворою з раннього дитинства. На її думку, в молодої жінки є все, чого тільки можна бажати. Тож Гелена, чиї знання про світ обмежені «вікнами лікарень і диванами», з жадобою цікавиться життям Анети. На Анету чекає випробування…і Гелена допоможе їй.

Фільм про те, як шукати у собі сили рухатися вперед, незважаючи на минуле, перешкоди чи страхи. У фільмі висвітлюється життєва історія людини, яка намагається знайти себе, стати кращою, пройти процес ресоціалізації через добрі справи та знову зблизитися із суспільством. Фільм може бути розрахований на аудиторію глядачів (повнолітні громадяни, освітяни, структурні підрозділи органу пробації та установи виконання покарань, юристи, громадські організації тощо), - зазначив психолог.

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 49. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 17 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті