Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 02 червня 2024
12:43

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Фахівці розпочали комплексне обстеження Дніпровсько-Орельського заповідника

Фахівці розпочали комплексне обстеження Дніпровсько-Орельського заповідника

Головна увага приділятиметься флорі та фауні акваторій цього природного заповідника.

Дніпровсько-Орельський природний заповідник – рекреаційна та заповідна перлина нашої області.

Його відвідування заборонено під час Великої війни. Але фахівці ретельно стежать за збереженням та розвитком цієї заповідної зони. І наголошують на тому, що у ній великі зміни за останні два роки, про що неодноразово розповідав Міський сайт.

Зараз у заповіднику почалося нове обстеження, головну увагу в якому буде приділено стану річки Орель та інших водойм, що входять до цієї зони, що охороняється.

Детальніше про це розповів Роман Новицький– відомий дніпровський біолог, завідувач кафедри біології у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті:

«Весна - час пробудження природи і підготовка її мешканців до найважливішої події у житті - відтворення. Квітнуть першоцвіти, повертаються із далеких країв птахи, ідуть на нерест наші гідробіонти (і риби, і земноводні, і навіть раки).

Щоб знати про перипетії репродуктивного сезону тварин в межах єдиного в регіоні природного заповідника "Дніпровсько-Орільський", науковці та співробітники розпочинають ретельні дослідження на акваторіях.

Наприклад, такі дослідження відбуваються у рамках договору про науково-технічне та творче співробітництво між Дніпровським державним аграрно-економічним університетом та природним заповідником "Дніпровсько-Орільський". На початку березня здобувачі вищої освіти кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ (аспірант Дмитро КОБЯКОВ, здобувач Семен НАУМЕНКО) разом з Віталієм ГРОМОВИМ, інспектором з охорони заповіднику (здобувач кафедри ВБА ДДАЕУ) та заступником директора заповідника, головним природознавцем Володимиром РУЧІЄМ (теж випускником кафедри ВБА) вивчали біотопи ПЗ "Дніпровсько-Орільський", спостерігали за гідроекологічними змінами на акваторіях.

Станом на 5-7 березня температура води у внутрішніх водоймах заповідника досягла +6,5-8 С, що свідчить про якнайскоріше настання нересту у окуня, судака, плітки, ляща... Плідники цих видів вже скупчуються в озерах в очікуванні сприятливих погодних умов. В роботі дослідники використовували різноманітні електронні девайси - ехолоти, структурсканери, підводні камери, які допомагали науковцям "побачити" підводних мешканців в процесі приготування до нересту.

Наукові дослідження тривають...».

Фото Романа Новицького.







Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті