Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
20:07

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Смарагдове місце сили та загадкова історія памʼятника Шевченка. Які цікавинки приховує Дніпро

|«« «« »» »»|

У Дніпрі туристичний інформаційний центр продовжує проводити екскурсії містом. Сьогодні – для ЗМІ. Оглядовий майданчик парку ім. Шевченка, Монастирський острів, де велично височиє памʼятник Кобзареві та загадкова куля бажань.

Оксана Білоус — сертифікована гідеса. Жінка по краплинах збирає цікаві історії про місто й охоче ділиться з бажаючими.

«Вирішила зробити екскурсію з такими локаціями, бо про них можна розповідати безкінечно. Їх історія загадкова. Перша — оглядовий майданчик у парку Шевченка. На перший погляд можна впізнати лишень популярну фотозону. Проте, тут поруч був зимівник Лазаря Глоби. На цьому місці була стоянка первісних людей. Тут було місце, де збирались рибалки. А до так званого «приборкання» річки Дніпро тут відкривався неймовірний вид на ревучі пороги. Нині – можна подивитись спокійну річку й неймовірні краєвиди міста», — показала Оксана Білоус.

А історія встановлення памʼятника Шевченку — досі нерозкрита, наголосила гідеса.

«У 1949 році стояв саме у парку Шевченка памʼятник. А через декілька років постав новий, вже на Монастирському острові. Так стояли два Шевченка, але на різних берегах. Подейкують, що на Монастирському не повинен був постати памʼятник Тарасові Григоровичу. Бо одяг сучасна й на штанях є лампаси. Такий одяг поет не носив. Нині стоїть тільки один. З першим монументом історія трагічна», — каже пані Оксана.

А саме загадкове місце сучасності — смарагдова куля бажань.

«Її й розбивали. Її ненавиділи. Невідомий автор. І чому закралася саме така ідея. Але це місце притягує і містян, й туристів. Коли підіймаєшся — бачиш місто, немов на долоні й наповнюєшся енергією. Також про цю кулю можна говорити як про своєрідний масонський знак», — наголосила екскурсовод Оксана Білоус.

Це, авжеж, не всі цікавинки Дніпра.

«Містом є безліч «най локацій», які варто відвідати. Вони привертають увагу не тільки дніпрян, але й гостей міста. Детальніше про цю та ще безліч екскурсій можна дізнатися, написавши у месенджер туристичного інформаційного центру. Або за телефоном: +38 067 602 60 90. До того ж запрошуємо на наш наступний захід — безкоштовна екскурсія «На крилах амура», яка відбудеться 14 лютого о 12:00», — підсумувала Ольга Стасенко, начальниця «Туристичного інформаційного центру».

Gorod.dp.ua на Facebook.


Горожанин  (15.02.24 17:03): Уже есть замечательная статься про памятники Шевченко.
https://gorod.dp.ua/news/166134
Відповісти | З цитатою
кират  (10.02.24 19:33): на В. Г. Мулявина похож Відповісти | З цитатою
сергей  (10.02.24 14:15): Могли бы и старый памятник оставить, было бы два памятника в одном парке-необычно и интересно. Хорошо хоть постамент от старого памятника сохранили, думаю, туда кого-нибудь поставят. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Жрец  (09.02.24 23:32): Шар интересная идея, а у масонов подобной символики нет, по идее он должен успокаивать любого. Если кого-то раздражает, то это намёк на необходимость проверить своё душевное здоровье. Відповісти | З цитатою
Жрец  (09.02.24 23:27): Слышал версию от стариков - комсомольских вождей сталинских времён, что планировался памятник Сталину, но не успели при жизни, сменили голову, убрали погоны с шинели и получился Тарас Шевченко Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
років з дня першої місцевої телевізійної передачі в Дніпрі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті