Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 22 травня 2024
17:52

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі вулицю Леванєвського пропонують перейменувати на честь загиблого бійця 25-ї Січеславської бригади

У Дніпрі вулицю Леванєвського пропонують перейменувати на честь загиблого бійця 25-ї Січеславської бригади
Артем Мураховський разом зі своєю дівчиною Мариною.

У Дніпрі хочуть перейменувати вулицю Леваневського на честь загиблого учасника Революції Гідності, вуличного митця та бійця 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Артема Мураховського. Про це мовиться на сайті електронних петицій.

Автор петиції – друг полеглого воїна, громадський активіст та військовий Збройних сил України Кирило Дороленко. Чоловік каже: спочатку писали листа з проханням про перейменування до міськради, однак отримали відмову.

"Можливо, це через те, що нас зараз немає в місті і ми не можемо фізично прийти до цих депутатів і сказати свою позицію. Нас немає, і мені б не хотілося, щоб вони скористалися цим моментом, тому було ухвалене рішення зареєструвати петицію та спробувати донести владі нашу історію", – розповів Кирило Дороленко.
Станом на 21 листопада петиція зібрала 173 підписів з трьох тисяч необхідних.

"Мені б хотілося, щоб прізвище Артема Мураховського залишилось у топоніміці нашого міста, як сучасного хлопця, який 10 років свого життя віддав для того, щоб наша Україна була незалежною та самостійною державою. Він має відношення до правих і націоналістичних рухів України, і це була б данина нашій роботі, адже багато серед наших активістів зараз воюють. Коли ми писали звернення, багато військових підрозділів підписались під тим, щоб створити вулицю Артема Мураховського", – сказав автор петиції.

"Він починав зі звичайного активіста"

Артем Мураховський народився 7 травня 1993 року. Його дівчина Марина, розповіла: Артем був вольовою людиною, яка завжди могла відстояти своє.

"В мене є татуювання, присвячене йому. Це фраза французькою мовою, яка в перекладі звучить приблизно так: "Він виглядав як людина, яка використала свій шанс і випила це життя на максимум". Я думаю, самі ці слова у повному обсязі можуть описати Артема, таким його бачили його друзі, таким його відчувала і я. Людина, яка вміщувала у собі просто неймовірну кількість авантюр у всіх аспектах життя. Майже кожен день з ним це була пригода, навіть на побутовому рівні", – каже дівчина.
Артем був учасником Революції Гідності в Дніпрі. Під час однієї з акцій його поранили в шию з пістолета у сутичці з "тітушками" біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

"Він починав зі звичайного активіста – вуличного хлопця, що боровся проти режиму Януковича. У Революції Гідності він отримав кульове поранення під час штурму облдержадміністрації. Потім йому видали звинувачення та він знаходився під домашнім арештом, звільнився тільки після перемоги у Революції Гідності", – каже Кирило Дороленко.
З 2015 по 2018 рік Артем проходив службу в полку "Азов", був учасником АТО/ООС.

З 2018 по 2022 рік займався громадським активізмом – проводив просвітницькі та мистецькі акції, заснував мистецький проєкт "Olifant", був активним учасником публічних заходів у Дніпрі, долучався до національно-патріотичного виховання молоді, підтримував суспільні ініціативи.

У лютому 2022 року Артем добровільно долучився до лав 25 окремої повітрянодесантної бригади. Загинув 7 березня в бою з російськими військами неподалік Авдіївки на Донеччині.

Його посмертно нагородили орденом "За мужність" III ступеня.

Під час 20-ої позачергової сесії Дніпровської міськради 21 квітня ухвалили рішення щодо перейменування близько 30 вулиць, чиї назви пов`язані з Росією. Вулицям дали назви громад, які зазнали руйнувань під час російської агресії та окупації: Чорнобаївська, Бучанська, Ірпінська. Також у місті з’явилися провулок Азовсталі, вулиці Польська та Волонтерська.

Під час 21-ї позачергової сесії міськради 11 травня ухвалили рішення щодо зміни назв ще майже 20 топонімів, які мали стосунок до РФ. Більшість нових найменувань пов’язані безпосередньо з історією міста. Ще низку перейменовано на честь українських митців і захисників.

На початку червня 2022 року міський голова Борис Філатов анонсував, що у рамках дерусифікації та за ініціативи надзвичайників одну з вулиць перейменують у Героїв Рятувальників.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  З 1 липня у Дніпрі суттєво зростуть ціни на заправках (12)

•  Таємниці Дніпра: «Будинок спеціалістів» або «Сачок» (8)

•  У Дніпрі за тиждень накладено понад 2300 штрафів за порушення правил паркування (7)

•  Головний тренер «Дніпра-1» Юрій Максимов: 70% хлопців домовились з іншими командами (6)

•  У Дніпрі переїжджає великий ринок – у чому причина? (6)

•  На цьому тижні було видано 10-тисячний іпотечний кредит єОселя: чи актуально це для Дніпра (6)

•  Українці стали вдвічі більше купувати вживані авто з США: топ моделей (5)

•  Смертельна ДТП у Дніпрі: на Набережній Перемоги Geely врізалася в бетонний стовп (з'явилося відео моменту) (5)

•  Відео моменту: у Дніпрі на проспекті Яворницького чоловік нападав на жінок та бив їх, постраждали щонайменше троє (4)

•  Стихійна торгівля у невстановлених місцях заборонена. У Дніпрі проводять рейди (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
дитячих та спортивних майданчиків відремонтують у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті