Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
12:12

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині звели найбільшу та найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні

|«« «« »» »»|

На Дніпропетровщині запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція в Україні. На повну потужність її планують запустити вже у березні. Електростанцію звели поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Будівництво тривало менше року. Близько 750 тис панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії.

За потужністю електростанція входить в трійку найбільших в Європі. Її звели коштом українського та китайського інвесторів. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
«На енергетичній незалежності держави наголошує Президент України Петро Порошенко. За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Менш ніж за рік у Нікопольському районі звели найбільшу СЕС в Україні. Вона – у трійці найпотужніших в Європі. На її будівництво не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів».
Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га, поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

«Наша компанія має великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу. Але цей проект – найбільший, тож є великим викликом для нас, – сказав генеральний директор СМЕС Чжан Чунь. – Маємо намір і надалі розвивати «зелену енергетику», адже це дуже перспективний напрям».
Майже 750 тис сонячних панелей – загальною потужністю 200 МВт. За рік електростанція вироблятиме близько 280 млн КВтч. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.
«Будівництво такого мегаоб’єкта у рекордний термін стало можливим завдяки підтримці обласної влади, – підкреслив директор Нікопольської СЕС Олег Соловей. – Дніпропетровщина – промисловий регіон, великий споживач електроенергії. Тож збудували найпотужнішу електростанцію ближче до заводів-гігантів».
На відміну від інших джерел енергії, сонячна – екологічно чиста та невичерпана.
«Сподіваємося, запуск такої потужної електростанції допоможе Україні стати енергетично незалежною. А ще – надасть поштовх подальшому розвитку її економіки», – зазначив керівник будівельного майданчика Лю І.
Цей об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Вже у березні електростанція запрацює на повну потужність.

Gorod.dp.ua на Facebook.


111  (27.02.19 09:29): а чего вы коментаторы диванные не ноете что Украина субсидирует иностранный уголь и газ чтоб вам электричество генерировать? Почему вас нытиков не волнует сколько стоит электрика на самом деле без субсидий из вашего угля?? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
aleks80  (26.02.19 11:37): а цена на эл.энергию упадет наверно? Ура, а когда? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Житель  (26.02.19 05:49): Какая хорошая новость...
... для Рената Леонидовича
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Дед Панас  (25.02.19 23:33): Высокие тарифы (16 евроцентов 1 квт) обоснованы слишком дорогим ветром и солнцем, которые необходимо поставлять через Роттердам. Так что расходимся. Відповісти | З цитатою
местный  (25.02.19 16:54): Вот если бы электричество на автомобилях нужно было возить, тогда бы может дорогу между Днепром и Никополем сделали. А так толку от этого совсем не много.
Ну разве что пару сотен человек будет трудоустроено.
Відповісти | З цитатою
Гонта  (25.02.19 16:53): хорошо бы кинуть гирьку на это стеклянное великолепие, чтобы от этой х.у.е.т.ы. только брызги стеклянные полетели Відповісти | З цитатою
управдом  (25.02.19 16:40): а нам шо с этого? вот реально, шо с этого нам?!!! Відповісти | З цитатою
Интересующийся  (25.02.19 16:22): Солнечная энергия - это конечно хорошо, но есть вопросы...
У нас много строится солнечных электростанций, да еще за частные деньги, а не задумывались почему?
А ответ прост - это еще одна схема разворовывания госбюджета, электроэнергию этих электростанций государство обязуется сейчас закупать по 0,16 евро центов за 1квт/ч., причем именно в евро, не гривне, а это порядка 4,90грн. за 1квт/ч.
Самая дорогая электроэнергия в Украине это тепловая генерация стоит порядка 2грн за 1квт/ч.
Так что делайте выводы.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Мелочевка, но портит впечатлен  (25.02.19 15:48): такое большое дело сделали, а табличку распечатали..."с модудями" Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
6 700
гривень мінімальна зарплата у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті